Aluron Virtu Warta - Trefl: beniaminek bez szans, gdańszczanie z drugim zwycięstwem

W spotkaniu 2. kolejki PlusLigi 2017/2018, Trefl Gdańsk w trzech setach rozprawił się z beniaminkiem rozgrywek, Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Liderem gości był Mateusz Mika, który otrzymał statuetkę dla MVP potyczki.

Tomasz Rosiński
Siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkarze Trefla Gdańsk
Gdańszczanie przystępowali do niedzielnego pojedynku w dobrych humorach po środowym zwycięstwie po tie-breaku z ONICO Warszawa. Natomiast zawiercianie w swoim poprzednim starciu po dobrej grze ulegli 1:3 broniącej mistrzowskiego tytułu ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i tym razem znów chcieli postawić trudne warunki gry wyżej notowanemu rywalowi, co im się nie udało.

Podopieczni Andrei Anastasiego od początku rywalizacji dyktowali warunki gry, a udanie na środku siatki poczynał sobie Piotr Nowakowski (3:7). Dobrze prezentowali się również Mateusz Mika i Artur Szalpuk, którzy nie tylko skutecznie przyjmowali, ale również pewnie atakowali. Gospodarze męczyli się w ataku i w głównej mierze przez to przegrywali 8:17. Gdańscy zawodnicy już do końca pierwszego seta kontrolowali boiskowe wydarzenia, triumfując do 12.

Po zmianie stron wciąż w natarciu była drużyna z Gdańska, która nie zamierzała zwalniać tempa i prowadziła 10:8. Miejscowi siatkarze popełniali sporo błędów własnych i nie byli w stanie podjąć rękawicy również w drugiej odsłonie (16:20). Nie do zatrzymania dla przeciwników był Damian Schulz, zaś goście odnieśli wiktorię 25:19.

Po dziesięciominutowej przerwie wszystkie swoje siły na szalę rzucili gracze z Zawiercia, którzy potrafili dotrzymywać kroku gdańszczanom. Nieźle radził sobie Łukasz Swodczyk, którego wspierali Grzegorz Bociek i Hugo de Leon Guimaraes (17:17). Ostatecznie wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali Daniel Mc Donnell (pojawił się z rezerwy) i spółka, zwyciężając trzecią partię 26:24, a całe zawody 3:0.