MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka: blok nie do przejścia. Efektowna pogoń muszynianek

W meczu 1. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018 MKS Dąbrowa Górnicza podjął Polski Cukier Muszyniankę. Po pięciosetowym pojedynku z wygranej cieszyły się zawodniczki z Muszyny, które zachwyciły swoją postawą w bloku.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Justyna Serafin
Po pierwszych niepewnych akcjach obie drużyny zaczęły łapać odpowiedni rytm gry. Jednak żadna z nich nie była w stanie utrzymać nawet minimalnego prowadzenia.

Niemoc w ataku Mineralnych wykorzystały gospodynie, które odskoczyły na kilka punktów (16:12). Podopieczne Magdaleny Śliwy rozpędziły się, a ich mocną stroną był atak. Choć w końcówce przyjezdne miały szansę na odwrócenie losów seta, to skapitulowały pod naporem trudnych zagrań Patrycji Polak.

Po początkowo wyrównanej grze gospodyniom przydarzyła się seria błędów, dzięki której siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki wyszły na prowadzenie (9:13). Ich atutem była zagrywka, za to Zagłębianki skuteczniej atakowały - właśnie atakiem w połączeniu z blokiem odebrały przeciwniczkom przewagę (12:17, 19:17). Blok Mai Savić doprowadził do remisu 22:22, ale jej zespół znów przegrał, decydujące ciosy zadała atakiem Sanja Trivunović.

Po dziesięciominutowej przerwie lepszy powrót zanotowały muszynianki (3:8). Przy zagrywce Trivunović MKS doprowadził do remisu. Po chwilowej niemocy przyjezdne wróciły do gry i teraz to one dyktowały tempo spotkania, a po szybkim secie doprowadziły do stanu 1:2. Zastój w szeregach MKS-u trwał dalej. Podopieczne Bogdana Serwińskiego świetnie czytały grę rywalek, górując nad nimi w bloku i po kolejnej szybkiej partii wywalczyły tie-breaka.

Choć tę odsłonę efektownie otworzyły siatkarki Śliwy (4:0), to w ciągu jednego ustawienia straciły tę przewagę (4:5). Później dąbrowianki nie wykorzystały piłki meczowej, a trzy kolejne punkty zdobyły ich rywalki. Zwycięstwo Polskiego Cukru Muszynianki przypieczętowała Monika Bociek.

Na przestrzeni całego spotkania muszynianki zagrały fenomenalnie w bloku. Tym elementem zdobyły aż 25 punktów (!), czyli całego seta. Najlepiej wypadły Małgorzata Śmieszek (9 bloków) i Maja Savić (10 bloków).

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (25:21, 25:23, 15:25, 12:25, 14:16)

MKS: Martiniuc, Tobiasz, Purchartova, Polak, Trivunović, Sikorska, Drabek (libero) oraz Colik (libero), Dreczka, Lipska, Michalewicz.

Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakaszewa, Medyńska (libero) oraz Brzóska, Flakus, Lis, Bałdyga.

MVP: Aleksandra Wójcik (Polski Cukier Muszynianka)

Kto był najlepszą siatkarką meczu MKS - Polski Cukier Muszynianka?