Chemik - Polski Cukier Muszynianka: ostre wiraże w drodze na szczyt tabeli

Chemik Police pozostaje liderem Ligi Siatkówki Kobiet. W meczu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna najadł się nerwów, przegrał pierwszego seta w sezonie, mimo to zwyciężył 3:1.

siatkarki Chemika Police WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
Trener Chemika Police wystawił od początku trzy byłe siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki. Najkrócej, bo przez sezon reprezentowała klub z Małopolski libero Aleksandra Krzos. Dłużej Natalia Mędrzyk oraz Katarzyna Gajgał-Anioł. W kwadracie rezerwowych była do czasu Agnieszka Bednarek-Kasza, która do Polic przeprowadziła się bezpośrednio z Muszyny.

Obecne Mineralne próbowały pokazać swoim poprzedniczkom, że nie są tylko ich cieniami. Prowadziły 4:1, 7:5 i pomimo problemów w środkowej fazie seta, doprowadziły do zaciętej końcówki. Muszynianka wykorzystała szansę przy drugiej piłce setowej i zrobiło się ciekawie. Chemik przegrał 24:26 pierwszą partię w Lidze Siatkówki Kobiet.

Dobrze w zespole z Małopolski prezentowały się Monika Bociek i Aleksandra Wójcik. W drugiej partii ponownie prowadziła Muszynianka i gospodyniom kończył się margines błędu, jeżeli myślały o zdobyciu kompletu punktów. Odpowiedzialność za grę Chemika wzięła na siebie liderka Stefana Veljković, która najpierw wymanewrowała rywalkę na siatce, a następnie popisała się blokiem. Policzanki odrobiły stratę i ponownie doszło do walki na przewagi. Obie drużyny miały piłki setowe. Trzecią wykorzystał Chemik i wygrał 28:26.

Jakub Głuszak wymienił do czasu trzeciego seta połowę szóstki Chemika. Na rozegraniu pozostawała Izabela Bełcik, z której wystaw korzystały między innymi Bianka Busa oraz Agnieszka Bednarek-Kasza. Policzanki prowadziły niemal nieustannie, a skutecznością wyróżniała się Malwina Smarzek. Od stanu 19:17 zdobyły cztery punkty z rzędu, a seta wygrały 25:19 dzięki asowi serwisowemu Veljković.

Chemik zdusił impet muszynianek i na początku czwartego seta pozwalał na równie mało jak w końcówce trzeciego. Muszyniankę było stać na jeszcze jeden zryw, mimo to nie przeszkodził on faworytowi przypieczętować zwycięstwa 3:1 w trudnym dla siebie meczu.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:21)

Chemik: Mirković, Mędrzyk, Smarzek, Gajgał-Anioł, Veljković, Zaroślińska-Król, Krzos (libero) oraz Bełcik, Busa, Bednarek-Kasza

Muszynianka: Radenković, Wójcik, Karakaszewa, Śmieszek, Savić, Bociek, Medyńska (libero) oraz Flakus, Brzóska, Lis

MVP: Aleksandra Krzos (Chemik)