KMŚ 2017: tie-break dla Shanghai Volleyball Club

Shanghai Volleyball Club pokonał po pięciu setach Personal Bolivar i tym samym zajął trzecie miejsce w grupie B. Był to pierwszy tie-break w Atlas Arenie.

Dominika Pawlik
Shanghai Volleyball Club WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Shanghai Volleyball Club

Mecz pomiędzy Shanghai Volleyball Club a Personalem Bolivar był starciem o trzecie miejsce w grupie B. Obie ekipy przegrały zarówno z Zenitem Kazań, jak i PGE Skrą Bełchatów, nie miały więc na koncie zwycięstwa.

Można było spodziewać się zaciętej walki, bo oba zespoły dysponowały podobnym potencjałem, a trener chińskiej drużyny wystawił tym razem Facundo Conte i Julien Lyneel.

Gwiazdorzy z Szanghaju nie weszli jednak dobrze w mecz i grę ciągnęli reprezentanci Chin, co nie wystarczyło na przeciwników. Personal Bolivar popełniał mniej błędów i dzięki temu Argentyńczycy sięgnęli po pierwszego seta.

Dobrze od samego początku radzili sobie Theo Lopes i Rozalin Penczew. Po zmianie stron nadal kontynuowali grę na podobnym poziomie, ale w końcu na wyższy poziom wskoczyli Conte i Lyneel, przejmując inicjatywę. Dużo dała też zmiana poczyniona przez trenera Shanghai Volleyball Club, który wpuścił na parkiet Meng Liu.

Chińczycy wyrównali stan meczu, ale w kolejnym znów górą był Bolivar, który znacznie lepiej blokował. Shanghai męczył zagrywką Milosa Nikicia, ale na niewiele się to zdało, bo Serb dobrze radził sobie w przyjęciu. Batalia była bardzo wyrównana i nie było innej opcji, jeśli nie zakończenie meczu w tie-breaku.

Facundo Conte grał jak z nut w kluczowych momentach. Choć oddawał też sporo punktów po swoich błędach, mylili się również Argentyńczycy, dzięki czemu chińska ekipa zdołała wyrwać czwartego seta.

W tie-breaku Shanghai Volleyball Club zbudował sobie przewagę, ale podopieczni Javiera Webera nie zamierzali odpuszczać. Zbliżyli się do rywali na punkt, obronili dwie piłki setowe i przegrali w sposób najgorszy z możliwych - zepsuli zagrywkę.

Shanghai Volleyball Club - Personal Bolivar 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:18, 15:13)

Shanghai VC: Rao, Conte, Zhan, Jing, Zhang, Lyneel, Ren (libero) oraz Liu

Bolivar: Gauna, Penczew, Lopes, Nikić, Crer, Galdon, Gonzalez (libero) oraz Hernandez, Lioca, Galvan

Czy Shanghai Volleyball Club dobrze zaprezentował się w Łodzi?