Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oficjalnie: Gina Mancuso w BKS Profi Credit Bielsko-Biała

BKS Profi Credit Bielsko-Biała ma nową zawodniczkę. Kontrakt z bialskim klubem podpisała Gina Mancuso. Nie jest wykluczone, że przyjmująca będzie mogła zagrać w zespole już w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz.
Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Radość siatkarek BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała Facebook / BKS Profi Credit Bielsko-Biała / Na zdjęciu: Radość siatkarek BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała

Poprzednio 27-latka reprezentowała barwy portorykańskiego Leonas De Ponce. Jest to dla niej powrót do Polski po trzech latach przerwy. W sezonie 2014/2015 Gina Mancuso reprezentowała barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Była także zawodniczką Rabity Baku i Dredner SC, z którym zdobyła mistrzostwo Niemiec.

Transfer Mancuso nie byłby możliwy, gdyby nie finansowe wsparcie jednego ze sponsorów. Firma ASG postanowiła opłacić kontrakt amerykańskiej przyjmującej. - Transfer Giny do naszego klubu spowoduje, że rywalizacja w gronie przyjmujących będzie jeszcze bardziej zacięta. Jesteśmy pewni, że wpłynie to pozytywnie nie tylko na wyniki uzyskiwane w tym sezonie, ale również na rozwój sportowy wszystkich naszych zawodniczek. Chcieliśmy podziękować panu Andrzejowi Sanojcy za umożliwienie nam tego transferu. Bez niego i firmy ASG to wzmocnienie nie byłoby możliwe - przyznał Jacek Zięba, członek zarządu BKS-u.

Z transferu zadowolony jest również trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. - Wybraliśmy Ginę, ponieważ potrzebujemy solidnej zawodniczki w naszym zespole, która sprawi, że nasze przyjęcie zagrywki i gra w defensywie będzie lepsza. Gina jest znakomitą, wszechstronną zawodniczką, która wniesie dużo jakości do naszego zespołu. Jej przyjście da nam większe pole manewru, jeśli chodzi o zmianę pozycji niektórym siatkarkom, a nawet pozwoli innym zawodniczkom na grę w innych zespołach - stwierdził Tore Aleksandersen.

Ze względu na sprawy formalne do ostatniej chwili nie będzie jednak wiadomo, czy Gina Mancuso wystąpi podczas najbliższego spotkania z Pałacem Bydgoszcz.

Najprawdopodobniej nie jest to ostatnia zmiana w składzie bielskiej drużyny na początku 2018 roku. Niestety kontuzja rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz okazała się groźniejsza niż mówiły pierwsze doniesienia. Siatkarkę czeka kilka tygodni przerwy w treningach, przez co w najbliższych meczach nie będzie mogła ona pomóc swojej drużynie. W związku z tym klub poszukuje nowej rozgrywającej, która mogłaby pomóc zespołowi zarówno podczas treningów, jak i meczów Ligi Siatkówki Kobiet.

Niewykluczone także, że w najbliższym czasie BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała opuszczą zawodniczki, które mają najmniejsze szanse na grę w tym sezonie. - Rozważamy wypożyczenie bądź transfery niektórych zawodniczek, bo nie chcemy zatrzymywać ich rozwoju. Mamy nadzieję, że gra w innych klubach pozwoli im rozwinąć swoje umiejętności i nabrać niezbędnego doświadczenia - przyznał Andrzej Pyć, prezes klubu z Bielska-Białej.

ZOBACZ WIDEO Dublet Bale'a to za mało. Real znów zawiódł! Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Gina Mancuso będzie czołową siatkarką BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×