Liga Mistrzyń: VakifBank nadal niepokonany. Dynamo nie ugrało nawet seta

W meczu 3. kolejki Ligi Mistrzyń 2017/2018 Dynamo Moskwa podjęło VakifBank Stambuł. Przyjezdne triumfowały 3:0, a trzecia odsłona była popisem ich skutecznej gry.

Olga Krzysztofik
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Dla tureckiej drużyny był to pierwszy wyjazdowy mecz w fazie grupowej bieżących rozgrywek. Siatkarki VakifBanku walczyły o zachowanie miana niepokonanych i bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Natomiast gospodynie miały problem ze skończeniem ataku (7:12). Dzięki trudnej zagrywce Dynamo niwelowało straty, ale te ponownie wzrastały.

Po dobrym pierwszym secie w szeregach VakifBanku spadła skuteczność ataku (liderką nadal była Ting Zhu), z kolei podopieczne Zorana Terzicia poprawiły swoją grę. Druga partia była bardziej wyrównana, ale znów końcówka należała do VakifBanku.

Trzecia odsłona zakończyła się bardzo szybko. Już po pierwszej przerwie technicznej przyjezdne rozpoczęły budowanie prowadzenia (8:12, 9:16). Choć najlepiej punktującą Dynama była Natalia Gonczarowa (14 "oczek"), to w ataku miała tylko 33 proc. skuteczności. Siatkarki Giovanniego Guidettiego zdominowały tego seta, wygrywając 3:0.

Tym samym VakifBank jest niepokonany na półmetku fazy grupowej Ligi Mistrzyń, dotychczas stracił tylko dwie partie.

Dynamo Moskwa - VakifBank Stambuł 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

Dynamo: Szczerbań, Gonczarowa, Wetrowa, Lubuszkina, Fetisowa, Stoliarowa, Raweskaja (libero) oraz Taliszewa (libero), Krotkowa, Gendel

VakifBank: Kirdar, Zhu, Akman Caliskan, Sloetjes, Aydemir Akyol, Rasić, Orge (libero) oraz Robinson