Jastrzębski - Aluron Virtu Warta: jastrzębianie nie dali szans zawiercianom

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla

W spotkaniu 19. kolejki PlusLigi 2017/2018, Jastrzębski Węgiel okazał się zdecydowanie lepszy od Aluronu Virtu Warty Zawiercie, odnoszą wiktorię 3:0.

Jastrzębski przystępował do sobotniego pojedynku z Aluronem Virtu Wartą podbudowany zwycięstwem z PGE Skrą Bełchatów w poprzedniej serii gier (3:2). Natomiast zawiercianie, którzy niedawno przegrali 1:3 z Treflem Gdańsk, liczyli na sprawienie niespodzianki w starciu z jastrzębianami.

Podopieczni Ferdinando De Giorgiego znakomicie rozpoczęli konfrontację, gdyż szybko objęli prowadzenie 10:4. Skuteczny blok JW i błędy pogrążały przyjezdnych. Spokojnie rozgrywał Lukas Kampa, a atak za atakiem kończył Maciej Muzaj. Ostatecznie gospodarze triumfowali w inauguracyjnym secie do 15.

Drużyna z Zawiercia przebudziła się w drugiej partii i - w przeciwieństwie do pierwszego seta - nie dała się zdominować rywalom (12:12). Dużo ożywienia w szeregi beniaminka PlusLigi wniosło wejście atakującego Grzegorza Boćka, którego wsparł Hugo de Leon Guimaraes. Tym razem wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali Pomarańczowi, wygrywając po grze na przewagi 30:28.

Po dziesięciominutowej przerwie trwała wymiana ciosów i przyjezdni przez dłuższy czas potrafili dotrzymywać kroku Jastrzębskiemu Węglowi. W ekipie Warty ciężar gry na swoje barki brał Bociek, a odpowiadał mu vis-a-vis Muzaj. Dopiero na finiszu zaczęli przyspieszać jastrzębscy zawodnicy, których mocnym punktem był blok (21:19). Miejscowi gracze już nie dali się dogonić i zwyciężyli w 3. części potyczki 25:22, a w całym meczu 3:0.