Liga Mistrzyń: Dynamo Kazań znów gromi i pewnie przewodzi "polskiej" grupie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Dynamo Kazań
Materiały prasowe / CEV / Dynamo Kazań

W ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń 2017/2018 Vizura Ruma podjęła Dynamo Kazań. Drużyna z Kazania odniosła bardzo pewne zwycięstwo, pokonując rywalki 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Zdecydowanymi faworytkami wtorkowego spotkania były siatkarki Dynama Kazań, które z mianem niepokonanych są liderkami grupy C. Ponadto do tej pory nie straciły ani jednego seta. Przyjezdne od początku pojedynku kontrolowały wydarzenia na boisku, największymi atutami w ich grze była zagrywka oraz atak. W premierowej partii Dynamo miało aż 71 proc. skuteczności ataku (15/21, ani jednego błędu).

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. W szeregach Vizury Ruma brakowało egzekutorki, która wzięłaby na swoje barki ciężar zdobywania punktów w trudnych momentach. Natomiast zawodniczki z Kazania wzmocniły blok, aż sześć "oczek" tym elementem zdobyła Irina Korolewa.

Najbardziej wyrównana była trzecia partia. Vizura doprowadziła do stanu 15:17, ale w końcówce znów Dynamo wróciło do swojej najlepszej gry. Zespół z Kazania odniósł już czwarte zwycięstwo w fazie grupowej bieżącej edycji Ligi Mistrzyń, ponownie nie tracąc ani jednego seta.

W ramach 4. kolejki Chemik Police zmierzy się na wyjeździe z Maritzą Płowdiw, spotkanie odbędzie się 8 lutego, początek został zaplanowany na godzinę 17:30.

Vizura Ruma - Dynamo Kazań 0:3 (12:25, 16:25, 18:25)

Vizura: Erić 6, Lozo 5, Lazović 10, Aleksić 4, Cirović, Carić 5, Dimić (libero) oraz Gajević, Veselinović, J. Kocić 5, Rodić.

Dynamo: Mariuchnik 5, Korolewa 15, Woronkowa 14, Mammadowa 10, Starcewa, Vasileva 10, Ułanowa (libero) oraz Kotikowa 1, Samoilenko.