WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przyjmujący Łuczniczki Bydgoszcz, przyłapany na dopingu, zrezygnował z przebadania próbki B

Przyjmujący Łuczniczki Jakub Rohnka, przyłapany niedawno na dopingu, zrezygnował z prawa do odwołania i nie złożył wniosku o przebadanie próbki B. Niebawem zawodnika czeka spotkanie z panelem dyscyplinarnym POLADA, który podejmie decyzję o karze.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Rohnka

Badanie, które wykazało obecność niedozwolonych substancji w organizmie zawodnika, przeprowadzone zostało w styczniu 2018 roku. U gracza Łuczniczki Bydgoszcz wykryto metyloheksanaminę. Tą samą substancję wcześniej stwierdzono w organizmie żużlowca Falubazu Zielona Góra Patryka Dudka. Jest to środek stymulujący zawarty w suplementach diety. Według nieoficjalnych informacji, znajdował się on w preparacie wspomagającym odchudzanie.

W rozmowie z naszym serwisem Jakub Rohnka przyznał, że do czasu zakończenia postępowania nie zamierza wypowiadać się na temat całej sprawy. Jak informuje serwis metropoliabydgoska.pl, decyzja dotycząca konsekwencji jakie poniesie 26-latek w związku z dopingową wpadką, może zostać podjęta już w ciągu najbliższych kilku tygodni. Siatkarz zrezygnował bowiem z przysługującego mu prawa do odwołania i nie zdecydował się na złożenie wniosku o przebadanie próbki B.

W najbliższym czasie przyjmującego czeka postępowanie dyscyplinarne. 28 lutego zbierze się panel dyscyplinarny POLADA. Tego dnia zawodnik będzie miał okazję do złożenia wyjaśnień. Jeżeli okażą się one wystarczająco wiarygodne, niewykluczone, że już wówczas zapadnie decyzja na temat kary.

Po upublicznieniu informacji o wpadce dopingowej, zarząd Łuczniczki Bydgoszcz podjął decyzję o zawieszeniu Jakuba Rohnki w prawach zawodnika do czasu zakończenia postępowania.

ZOBACZ WIDEO Zamiana ról na konferencji Vitala Heynena. Selekcjoner odpytywał dziennikarzyRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy wierzysz, że Jakub Rohnka nieświadomie przyjął niedozwolone substancje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
metropoliabydgoska.pl

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Asser 0
  lepsza wydajność fizyczna..przecież w żużlu też to ma znaczenie
  Demostenes Przyznam, że jednej rzeczy nie rozumiem. Siatkarz może faktycznie mieć korzyści z zażywania środków dopingujących, ale żużlowiec? Po co mu doping?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Demostenes 0
  Przyznam, że jednej rzeczy nie rozumiem. Siatkarz może faktycznie mieć korzyści z zażywania środków dopingujących, ale żużlowiec? Po co mu doping?
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×