Turcja: triumfalny powrót Bartosza Kurka, Dawid Konarski bliski ideału

Siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara przerwali serię porażek w mistrzostwach Turcji. Podopieczni Josko Milenkovskiego w trzech setach rozprawili się z Besiktasem Stambuł. Powrót w dobrym stylu do ligi tureckiej zanotował Bartosz Kurek.

Jacek Pawłowski
Bartosz Kurek w barwach Ziraatu Bankasi Ankara Materiały prasowe / ziraatbankasisporkulubu.com / Na zdjęciu: Bartosz Kurek w barwach Ziraatu Bankasi Ankara
Po czterech porażkach z rzędu, siatkarzom Ziraatu Bankasi Ankara w końcu udało się przełamać i zwyciężyć. Podopieczni Josko Milenkovskiego pokonali w trzech setach rozprawili się z Besiktasem Stambuł. Polskich kibiców, obok kolejnego dobrego występu Dawida Konarskiego, ucieszyć powinna informacja o udanym powrocie do ligi tureckiej Bartosza Kurka. Polak, który przez ostatnie kilka miesięcy leczył kontuzję, zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Macedoński szkoleniowiec czwartej ekipy rozgrywek, z uwagi na klasę rywala, postanowił tym razem jednak nie eksploatować naszych graczy zbyt mocno. Obaj wystąpili w pierwszych dwóch setach, wysoko wygranych przez zespół gości.

Dawid Konarski, w konfrontacji z Besiktasem zanotował wyjątkowo efektowne statystyki. Atakujący reprezentacji Polski zakończył mecz ze skutecznością ataku 100 proc. (6/6). Gdyby nie jedna zepsuta zagrywka, (2/11, 1 błąd), występ naszego gracza byłby niemal idealny. Końcowy dorobek wychowanka Chemika Bydgoszcz (9 punktów) uzupełnił 1 punktowy blok.

W sobotnie popołudnie z dobrej strony zaprezentował się także Bartosz Kurek, który przyjmował zagrywkę ze skutecznością 80 proc. przyj. poz./ 60 proc. przyj. perf. (5 odbiorów). Były gracz PGE Skry Bełchatów zdobył 2 punkty atakiem (2/3, 67 proc.). Nieco gorzej wychowanek AZS PWSZ Nysa radził sobie w polu zagrywki (0/5, 2 błędy).

Wyniki 20. kolejki ligi tureckiej:

Afyon Belediye Yuntas - Inegol Belediyesi 1:3 (25:27, 25:27, 25:16, 16:25)

Besiktas Stambuł - Ziraat Bankasi Ankara 0:3 (11:25, 14:25, 18:25)

Halkbank Ankara - Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 3:2 (15:25, 25:21, 20:25, 27:25, 15:12)

Torul Genclik - Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (15:25, 15:25, 18:25)

Jeopark Kula BLD. - Arkas Izmir 0:3 (22:25, 28:30, 20:25)

Istanbul BBSK - Maliye Milli Piyango Ankara 3:0 (25:20, 25:23, 25:16)