Trefl Proxima - Legionovia: Jasek i spółka zdobyły Kraków

Podczas gdy trwają przygotowania do turnieju finałowego Pucharu Polski, w Grodzie Kraka Trefl Proxima i Legionovia zmierzyły się w 21. kolejce LSK. Podobnie jak w pierwszej serii gier, zwycięstwo za trzy punkty odniosły siatkarki Olenderka (3:1).

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Siatkarki Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Siatkarki Legionovii Legionowo
Początek rywalizacji, choć zacięty należał do przyjezdnych, które obnażały problemy w ofensywie krakowianek blokiem (6:5). Dopiero po chwili gospodynie zaczęły łapać rytm gry pod przewodnictwem Eweliny Brzezińskiej, a dzięki zagrywce Rebecki Pavan wyszły na czteropunktowe prowadzenie (13:9). Duet Anna Baczyńska i Aleksandra Rasińska zdołał nieco podgonić wynik (16:23), lecz nie odwróciły jego losów (16:25).

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, jednak miała całkowicie inny przebieg. Siatkarki Piotra Olendereka nie dały się przełamać krakowiankom w pierwszej części seta i to one pewnie prowadziły wynik (11:7). Z bardzo dobrej strony pokazywała się Małgorzata Jasek czy Alicja Wójcik, a gdy atakująca Proximy Pavan częściej niż w boisko, zaczęła bić w ręce rywalek gospodynie wpadły w impas (14:17, 16:22). Bez większych problemów partię zakończyły na własną korzyść zawodniczki z Legionowa (25:20).

Zwycięstwo w drugiej odsłonie dodało skrzydeł przyjezdnym. Już od pierwszych piłek trzeciego seta wprowadzanych przez Wójcik Legionovia zdominowała rywalki (7:0). Trener Alessandro Chiappini próbował interweniować i szansy w odrobieniu strat szukał w zmienniczkach takich jak Paula Słonecka (1:9). Jednakże Włochowi nie udało się zmienić obrazu gry jego zespołu, bowiem nadal punkty zdobywane przez krakowianki były efektem błędu przeciwniczek, a nie jego podopiecznych (12:17). Co prawda dopiero w końcówce efektownie niemal wyrównała wynik między innymi Justyna Łukasik (19:20), jednak nie odparła Klaudii Alagierskiej i spółki. Inicjatywa nawet na chwilę nie opuściła przyjezdnych (25:20).

Podgonienie wyniku w trzecim secie pozytywnie rzutowało na krakowianki w kolejnym (3:0). Jednak wyrównany stan rywalizacji nie trwał długo (5:5). Po chwili atakami z wysokich sytuacyjnych piłek zaczęła popisywać się Jasek (12:8), a gdy punktowy serwis ze swojej strony dołożyła Wójcik (15:9), gospodynie mogły się jedynie podporządkować przyjezdnym. Po raz drugi w tym sezonie pewne zwycięstwo odniosły siatkarki Olenderka notując trzy oczka na swoim koncie i przerywając tym samym serię trzech zwycięstw krakowianek.

W kolejnej serii spotkań Trefl Proxima zagra na wyjeździe z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała, z kolei Legionovia z Polskim Cukrem Muszynianka Muszyna.