Zakończenie z przytupem. Martyna Łukasik zdecydowaną liderką. Punkty, bloki, asy 26. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Martyna Łukasik
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Martyna Łukasik
zdjęcie autora artykułu

W 26. kolejce rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet zdecydowaną liderką była Martyna Łukasik, która dla swojej ekipy wywalczyła 24 "oczka". Królową polowania została Anna Kaczmar, która aż cztery razy punktowała zza linii 9. metra.

Na zakończenie zmagań fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet, w Dąbrowie Górniczej doszło do zaciętego, pięciosetowego pojedynku. Mimo, że Zagłębiowski zespół żegnał się już z ekstraklasą, to chciał zrobić to w jak najlepszym stylu. O cenne punkty walczyły zaś siatkarki Trefla Proximy, które chciały zakończyć rozgrywki na jak najwyższej pozycji. Na boisku dwoiła się i troiła Martyna Łukasik, która choć nie rozpoczęła meczu w wyjściowej szóstce, to ostatecznie zdobyła dla swojej ekipy aż 24 "oczka".

Z dobrej strony pokazały się również reprezentantki Legionovii. Podopieczne Piotra Olenderka w pięciosetowym boju pokonały BKS Profi Credit, zaś najlepiej punktującymi zawodniczkami były Magdalena Damaske oraz Anna Bączyńska.

Najlepiej punktujące: 1. Martyna Łukasik (Trefl Proxima Kraków) - 24 punkty 2. Magdalena Damaske (Legionovia Legionowo) - 22 punkty 3. Anna Bączyńska (Legionovia Legionowo) - 20 punktów

Po raz kolejny o swoim znakomitym bloku przypomniała Agnieszka Kąkolewska. Środkowa plasuje się na szczycie zestawienia najlepiej blokujących zawodniczek LSK, a w ostatniej kolejce fazy zasadniczej do swojej kolekcji dorzuciła siedem skutecznych "czap". Na słowa uznania zasługują również Joanna Pacak oraz Justyna Łukasik, które sześciokrotnie zatrzymywały na siatce ataki swoich przeciwniczek.

Najlepiej blokujące: 1. Agnieszka Kąkolewska (Grot Budowlani Łódź) - 7 bloków 2. Joanna Pacak (Legionovia Legionowo), Justyna Łukasik (Trefl Proxima Kraków) - 6 bloków 3. Stefana Veljković (Chemik Police), Izabela Bałucka (Poli Budowlani Toruń), Maja Savić (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Anna Łozowska (Impel Wrocław), Iga Chojnacka (Impel Wrocław) - 5 bloków

W polu zagrywki prym wiodła Anna Kaczmar, która już w pierwszym secie rozgrywanym przeciwko ekipie z Piły postraszyła rywalki zza linii 9. metra. Ostatecznie zawodniczka Developresu SkyRes popisała się czterema asami serwisowymi. Na drugim stopniu podium uplasowały się Julia Andruszko oraz Iga Chojnacka, które trzykrotnie punktowały bezpośrednio z zagrywki.

Najlepiej zagrywające: 1. Anna Kaczmar (Developres SkyRes Rzeszów) - 4 asy serwisowe 2. Iga Chojnacka (Impel Wrocław), Julia Andruszko (Developres SkyRes Rzeszów) - 3 asy serwisowe

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen: Karol Kłos nie odrzucił powołania dlatego, że nie chciał przyjechać

Źródło artykułu: