Grot Budowlani - Chemik: do trzech razy sztuka czy najszybszy półfinał w historii?

Kilkadziesiąt godzin temu oba zespoły schodziły z boiska w Policach, a już we wtorek wieczorem spotkają się ponownie. Grot Budowlani Łódź zmierzą się z Chemikiem Police po raz trzeci w ciągu tygodnia.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki Grotu Budowlanych Łódź Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Grotu Budowlanych Łódź
Mistrzynie Polski prowadzą w rywalizacji o finał 1:0 dzięki wygranej u siebie 3:1. W takim samym stosunku policzanki wygrały ostatnie ligowe spotkanie w środę w Atlas Arenie. W niedzielę jednak to łodzianki zwyciężyły w premierowej odsłonie i to 25:16. To stwarzało im nadzieję na wyrównaną walkę w dalszej części spotkania. Tak się jednak nie stało i to Chemiczki okazały się lepsze w trzech następnych partiach.

- W pierwszym secie zagrałyśmy swoją siatkówkę. Później w żadnym innym nie pokazałyśmy się z dobrej strony i nie zaprezentowałyśmy stu procent swoich umiejętności. Od początku naskoczyłyśmy na rywalki. Tak powinna wyglądać nasza gra w każdej partii, ale niestety nie zrealizowałyśmy tego - oceniła Martyna Grajber.

To kolejne zwycięstwo w czterech setach odniesione przez zespół z Polic nad Grot Budowlanymi. W takim właśnie stosunku drużyna Marcello Abbondanzy pokonała łódzki zespół w minioną środę, w ostatniej kolejce fazy zasadniczej.

- Było widać różnicę w stosunku do tego meczu - zauważyła Malwina Smarzek - Dziewczyny z Łodzi rozpoczęły agresywnie, konsekwentnie realizowały taktykę i super im to wychodziło. A my przestałyśmy tego seta. Uciekały nam punkty byłyśmy trochę rozsypane. Cieszę się, że udało nam się z tego otrząsnąć, bo było ciężko - dodała.

To ostatnia szansa dla Grot Budowlanych Łódź na przedłużenie półfinałowej rywalizacji, która toczy się do dwóch zwycięstw. Jeśli jednak zwyciężyłby Chemik, to byłby najszybszy półfinał w historii Ligi Siatkówki Kobiet. Rozstrzygnięcie zapadłoby w ciągu 48 godzin i to w dwóch różnych miastach oddalonych od siebie o blisko 400 kilometrów. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się w Policach 21 kwietnia.

A drugie spotkanie musiało odbyć się już we wtorek ze względu na koncert zespołu 30 Seconds To Mars, który zaplanowano w Atlas Arenie na środę. Ponadto, w czwartek swój mecz półfinałowy w łódzkiej hali rozegra ŁKS Commercecon, który podejmie Developres SkyRes Rzeszów.

Grot Budowlani Łódź - Chemik Police / wtorek, 17.04.2018 r., godz. 18:00