Oficjalnie: koniec Ligi Siatkówki Kobiet w Muszynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna
zdjęcie autora artykułu

Potwierdziły się doniesienia o tym, że Polski Cukier Muszynianka Muszyna wycofuje się z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. W poniedziałek rano klub wydał oficjalny komunikat.

W tym artykule dowiesz się o:

Choć oświadczenie jest na razie krótkie, zawarto w nim najważniejszą informację, tj. fakt, że drużyna nie będzie występowała w Lidze Siatkówki Kobiet. Wszelkie szczegóły mają pojawić się wkrótce.

Pełna treść komunikatu brzmi:

"Rada Nadzorcza oraz Zarząd Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A. informuje, że sezon 2017/2018 jest ostatnim sezonem, w którym zespół mający swoją siedzibę w Muszynie, występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Lidze Siatkówki Kobiet. Siatkówka w Muszynie pozostanie na poziomie dzieci i młodzieży. Dokładne informacje wyjaśniające zostaną podane oddzielnym komunikatem w najbliższym czasie.

Rada Nadzorcza, Zarząd MKS Muszyna S.A."

Drużyna występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce nieprzerwanie od 2004 roku. Wywalczyła w tym czasie cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Wielokrotnie występowała również w Lidze Mistrzyń, a w 2013 roku sięgnęła po Puchar CEV.

W podobnej sytuacji znalazł się Impel Wrocław, choć na Dolnym Śląsku oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły. Kto zajmie miejsce klubu z Muszyny? Według nieoficjalnych informacji zainteresowane przejęciem prawa do gry w LSK są m.in. MKS Dąbrowa Górnicza, Energa MKS Kalisz oraz Enea Energetyk Poznań.

ZOBACZ WIDEO Zobacz, jak Vital Heynen ogłaszał kadrę na Ligę Narodów. Mówił tylko po polsku

Źródło artykułu: