Liga Narodów Kobiet: polska ambicja to za mało na Turcję

Materiały prasowe / FIVB / Malwina Smarzek (Polska) w ataku

Niespodzianki w Lincoln nie było. W spotkaniu trzeciej kolejki grupy 3 Ligi Narodów Kobiet, reprezentacja Polski uległa Turcji 0:3, chociaż w dwóch setach postawiła rywalowi trudne warunki gry.

Polki przystępowały do rywalizacji z Turczynkami podbudowane zwycięstwem z Włochami po tie-breaku. Jednakże to niepokonane dotychczas w LNK były faworytkami tego starcia.

Od początku konfrontacji Biało-Czerwone walczyły bardzo ambitnie i potrafiły dotrzymywać kroku wyżej notowanym rywalkom (12:11). Spokojnie rozgrywała Marlena Pleśnierowicz, zaś swoje ataki dość pewnie kończyły Malwina Smarzek oraz Agnieszka Kąkolewska, które starały się brać ciężar zdobywania punktów na swoje barki. W pewnym momencie podopieczne Jacka Nawrockiego wyszły na prowadzenie 19:18 i wydawało się, że są w stanie pójść za ciosem w tym secie. Tak się jednak nie stało, gdyż ostatnie słowo należało do zawodniczek prowadzonych przez Giovanniego Guidettiego, które zwyciężyły w inauguracyjnej partii do 21.

Po zmianie stron w drugiej odsłonie na boisku dzieliły i rządziły tylko Turczynki, które skrzętnie wykorzystywały błędy polskiej drużyny (8:2). Dobrze dysponowana była Meliha Ismailoglu, którą w ofensywie wspomagała Seyma Ercan. Kadrę Polski próbowała mobilizować Malwina Smarzek, ale Turcja umiejętnie kontrolowała boiskowe wydarzenia i zwyciężyła 25:17.

Reprezentantki Polski, które nie miały już nic do stracenia, w III części potyczki długo dyktowały warunki gry. Biało-Czerwone wzmocniły zagrywkę i wygrywały 10:5. Nieźle w ataku radziła sobie Natalia Mędrzyk, a w bloku skuteczna była Gabriela Polańska. Turcja zabrała się za odrabianie strat w decydującej fazie seta i zrobiła to z nawiązką (21:20). Polki ambitnie walczyły, lecz Turczynki były w stanie postawić kropkę nad "i", zwyciężąjąc w tym pojedynku 3:0.