Liga Narodów Kobiet: Serbki i Turczynki na szóstkę. Popisy Bosković i Boz

Serbia wygrała 3:0 z Rosją. Identycznym wynikiem zakończył się mecz Turcji z Belgią. Lepsze reprezentacje mają już na koncie sześć zwycięstw w Lidze Narodów Kobiet.

Reprezentacja Serbii kobiet Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Serbii kobiet
Pierwszego seta Serbki wygrały 25:23 dzięki Tijanie Bosković, która zdobyła 13 punktów. Pozostałe gospodynie siedem, a znana z polskich boisk Jelena Blagojević zero. Stefana Veljković była poza podstawowym składem, a Bianka Busa i Sladjana Mirković z Chemika Police poza kadrą.

Także w drugiej i w trzeciej partii Serbia była kilka kroków przed Rosjankami. Faworytki starała się gonić Irina Woronkowa, ale była osamotniona w ofensywie przyjezdnych. Serbia wygrała piąte z rzędu spotkanie z Rosjankami. Trzecie z nich bez straty choćby jednego seta.

Hitem turnieju w Kraljevie będzie pojedynek Serbek z Turczynkami. Również drużyna znad Bosforu legitymuje się bilansem sześć zwycięstw i jedna porażka. We wtorek Turcja pokonała 3:0 reprezentację Belgii. Kapitalnie w tym meczu spisała się Meryem Boz, która zdążyła zdobyć 26 punktów. Średnio 12 na seta, czyli prawie połowę z liczby, która jest potrzebna do wygrania partii. 22 "oczka" zdobyła atakiem, trzy blokiem, a ponadto zaserwowała asa. Najtrudniej było Turczynkom o zwycięstwo w trzeciej rundzie, ale w krótkiej walce na przewagi nie pozwoliły Kaji Grobelnej i spółce na przedłużenie meczu.

Serbia - Rosja 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

Serbia: T. Bosković (25), Stevanović (7), Rasić (7), Mihajlović (5), Antonijević (1), Blagojević (1), Popović (libero) oraz Milenković (5).

Rosja: Woronkowa (17), Birjukowa (6), Lazarenko (5), Romanowa (2), Ljubuszkina (2), Małygina, Tałyszewa (libero) oraz Małych (4), Parubec (2), Kotikowa (2), Efimowa (1).

Belgia - Turcja 0:3 (19:25, 18:25, 24:26)

Belgia: Grobelna (10), Van Gestel (9), Lemmens (7), Herbots (6), Van De Vyver (1), Van Avermaet (1), Neyt (libero), Guilliams (libero) oraz Janssens (11), Flament (1).

Turcja: Boz (26), Dundar (10), Gunes (9), Ercan (7), Ismailoglu (6), Ozbay (3), Akoz (libero) oraz Kestirengoz (1), Arici.