Liga Narodów: Argentyna pozostaje na szczycie tabeli. Bolesne początki Portugalii

Argentyna jest mocna we własnej hali. Wygrała 3:0 swój drugi mecz w Lidze Narodów z Bułgarią. Także Kanada nie straciła seta w pojedynku z Portugalią.

reprezentacja Argentyny siatkarzy Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Argentyny siatkarzy
Po rozbiciu Portugalii reprezentacja Argentyny znalazła się na pierwszym miejscu w tabeli Ligi Narodów. Kolejna wygrana 3:0 pozwoliła Albicelestes umocnić się na prowadzeniu w rozgrywkach. Tylko ona ma komplet sześciu punktów i jednocześnie nie przegrała jeszcze seta.

W piątek Argentynę prowadzili do zwycięstwa Facundo Conte i Ezequiel Palacios. W sobotę zagrał w podstawowym składzie tylko ten drugi i ponownie był jednym z liderów zespołu. Poza nim kilkanaście punktów zdobyli Bruno Lima oraz Agustin Loser. Sebastian Sole zatrzymał się na 10 "oczkach", ale mógł pochwalić się aż pięcioma blokami. Postawił ich więcej niż wszyscy Bułgarzy razem wzięci. W zespole z Europy podstawowymi zawodnikami byli tym razem Rozalin i Nikołaj Penczew. Georgi Bratojew wszedł na boisko w drugim secie i poprawił grę zespołu, ale na wygranie choćby rundy to było za mało.

Zderzenie debiutantów z Portugalii z Ligą Narodów jest bolesne. Drugi dzień, druga porażka 0:3. Tym razem z Kanadą. Tylko w jednym z setów siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego postraszyli zespół z Ameryki Północnej. Od przeciwnika byli wyraźnie gorsi w ataku i w bloku.

Najlepszymi punktującymi w obu drużynach byli siatkarze znani z polskich boisk. Sharone Vernon-Evans wywalczył 15 "oczek" dla Kanady, a Alexandre Ferreira dziewięć dla Portugalii. Skuteczniejszy był ten pierwszy z przeszłością w ONICO Warszawa. W zespole z Europy ponownie zagrali wszyscy będący w kadrze zawodnicy, ale duża rotacja znów nie pomogła.

W niedzielę mecze Bułgarii z Portugalią, a także Argentyny z Kanadą.