Liga Narodów: Irańczycy z kolejnym kompletem punktów. Pierwszy triumf Włochów

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. W sobotę Irańczycy wygrali z Chińczykami 3:0 i po 2 kolejkach Ligi Narodów siatkarzy mają komplet 6 punktów. W tej samej grupie Włosi 3:0 pokonali Niemców.

Szymon Łożyński
reprezentacja Iranu Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Iranu
Włosi rozpoczęli tegoroczną Ligę Narodów od porażki 1:3 z Iranem. Dzień później wywalczyli pierwszy komplet punktów, wygrywając z Niemcami bez straty seta. Pojedynek nie był jednak spacerkiem dla drużyny z Półwyspu Apenińskiego. Niemcy w każdej z partii mieli swoje szanse, ale w samych końcówka skuteczniej i z mniejszą liczbą własnych błędów zagrali Włosi.

Najlepiej punktującym w zwycięskim zespole był Gabriele Nelli, który zapisał na swoim koncie 19 punktów. Po drugiej stronie siatki 14 "oczek" zdobył Simon Hirsch i jako jedyny w swojej drużynie przekroczył granicę 10 punktów. W statystykach Włosi przeważali w ataku (45-39) i w bloku (10-5).

Drugie sobotnie spotkanie w Jiangmen także rozstrzygnęło się w trzech setach. Irańczycy poszli za ciosem i po pokonaniu w piątek Włochów, dzień później 3:0 rozprawili się z Chińczykami. Azjaci, gospodarze turnieju grupy 1, przy stanie 0:2 próbowali jeszcze poderwać się do walki. W trzecim secie do drugiej przerwy technicznej minimalnie prowadzili. Później inicjatywę przejęli jednak Persowie i zamknęli mecz w trzech setach.

Irańczycy zdominowali Chińczyków w ataku, wygrywając ten element 51:29. Indywidualnie najlepiej punktującym w zwycięskiej drużynie był Amir Ghafour (19 punktów).