Liga Narodów: Amerykanie dogonili Polaków. Nie oddali Serbom nawet seta

Reprezentacja USA nie rozczarowała swoich kibiców w pierwszym dniu turnieju w Chicago. Pokonała 3:0 Serbię i zadowolona przystąpi do meczu z Polakami. W tabeli znaleźli się tuż za nimi.

Reprezentacja USA mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja USA mężczyzn
Turniej w Chicago rozpoczął się od porażki 0:3 Polaków z Iranem. W jej efekcie przed Amerykanami otworzyła się szansa na dogonienie w tabeli Biało-Czerwonych po kątem liczby zwycięstw oraz punktów. Już dwie godziny później była ona wykorzystana.

Pierwszy set w meczu USA z Serbami był szalenie wyrównany. Drużyny miały problem z wypracowaniem sobie przewagi większej niż punkt. Na przyspieszenie w końcówce było stać gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:22. W ich szóstce w stosunku do poprzedniego meczu doszło do jednej zmiany. Thomas Jaeschke grał zamiast Bena Patcha.

Wygrana w pierwszej partii dodała pewności siebie Amerykanom, po których stronie była inicjatywa w drugiej rundzie. Kiedy wyszli na prowadzenie 10:5, selekcjoner Serbii zażądał przerwy, ale okazało się być za późno na zatrzymanie reprezentacji USA. Po wygranej 25:16 była ona o krok od wiktorii w całym meczu.

Gospodarze górowali w każdym elemencie siatkarskim. Skuteczniej atakowali, częściej blokowali, a ponadto urozmaicali grę asami serwisowymi. Najlepiej punktującymi zawodnikami USA byli Aaron Russell (14) oraz Matthew Anderson (13). Cała ekipa wygrała w trzecim secie 25:14, a całe spotkanie 3:0. Na taki wynik w konfrontacjach z Serbami gospodarze czekali cztery lata i dwa dni. Także w pojedynku rozegranym 14 czerwca 2014 roku ich przewaga uwidaczniała się im dłużej trwał mecz.

W nocy z soboty na niedzielę USA podejmie Polaków.