Liga Narodów: rehabilitacja Niemców, Rosjanie ponownie bezkonkurencyjni

Drugi dzień turnieju Ligi Narodów w Ludwigsburgu nie przyniósł większych emocji. Po dwóch porażkach z rzędu przełamali się gospodarze, pokonując Argentynę 3:1. Bezwzględni wobec rywali byli Rosjanie, odprawiając w trzech setach rezerwy Japonii.

Jacek Pawłowski
Reprezentacja Rosji mężczyzn WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Reprezentacja Rosji mężczyzn
Po dwóch porażkach z rzędu, reprezentacja Niemiec powróciła na zwycięskie tory. Nie mogło być jednak inaczej, skoro rywalem byli Argentyńczycy, jedna z najsłabszych drużyn w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Albicelestes w sobotę stanowili tło dla gospodarzy, tylko w jednym secie nawiązując skuteczną walkę.

Zespół Andrei Gianiego do triumfu poprowadzili Simon Hirsch i Moritz Reichert, w ataku nie do zatrzymania dla gości. Dobrze zaprezentowali się także Tobias Krick, którego skuteczna gra blokiem napsuł rywalom sporo krwi oraz doskonale dysponowany w polu zagrywki Jan Zimmermann (3 asy).

Serwis był zresztą największym atutem Niemców w starciu z ekipą z Ameryki Południowej. Posiadali oni w tym elemencie znaczną przewagę (7-1). Argentyńczycy z kolei kompletnie nie mieli pomysłu jak zaskoczyć przeciwników. Jedynym, który potrafił zagrozić gospodarzom, był Agustin Loser.

Jeszcze bardziej jednostronnym widowiskiem było starcie Rosjan z Japończykami. Trener Azjatów chyba nie bardzo wierzył w końcowy sukces, bowiem po piątkowym zwycięstwie zdecydował się niemal całkowicie zmienić wyjściową szóstkę. Sborna z kolei wyszła w swoim żelaznym ustawieniu, rozprawiając się z rywalami w 91 minut.

Spustoszenie w szeregach przeciwników po raz kolejny siał Dmitrij Muserski, autor 18 punktów. Japończykom sporo krwi napsuli również Romanas Szkuljawiczus, stanowiący na siatce zaporę trudną do przejścia oraz Jegor Kliuka, ostrzeliwujący zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni atomowymi zagrywkami.

Grający rezerwowym składem Japończycy właściwie nie mieli jak odpowiedzieć. Walkę próbował nawiązywać Issei Otake, zdecydowanie wyróżniający się na tle kolegów. Pozostali siatkarze mieli spore problemy ze sforsowaniem bloku. Zdobywania punktów nie ułatwiali przeciwnikom również Rosjanie, którzy w całym meczu oddali rywalom zaledwie 17 punktów.