Liga Narodów: Niemcy dali lekcję siatkówki Koreańczykom, Irańczycy ograli Bułgarów

W 14. kolejce spotkań Ligi Narodów pewne zwycięstwa odniosły reprezentacje Iranu i Niemiec. Irańczycy ograli Bułgarów 3:1, zaś Niemcy uporali się z Koreą Południową (3:0).

Tomasz Rosiński
siatkarze reprezentacji Iranu Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Iranu
Sobotnie mecze LN w Teheranie nie dostarczyły większej dawki emocji, ale ku uciesze irańskich fanów swój szósty triumf w rozgrywkach odnieśli Persowie. Podopieczni Igora Kolakovicia byli o krok od wygranej w trzech partiach, ale ostatecznie odnieśli wiktorię w czterech odsłonach, zwyciężąjąc w ostatnim secie do 14.

Ekipa z Azji zdominowała rywala we wszystkich elementach siatkówki, poczynając od ataku (53:46), poprzez blok (8:5), po zagrywkę (7:2). Irańczycy byli także lepsi w obronie i popełnili mniej błędów własnych.

Kadrę Iranu do tej wygranej poprowadziło trio: Saman Faezi (16 pkt) - Morteza Sharifi (16 pkt) - Saber Kazemi (14 pkt). Milad Ebadipour (PGE Skra Bełchatów) zapisał na swoim koncie 9 punktów. Natomiast najwięcej "oczek" dla bułgarskiej drużyny - szesnaście - wywalczył Rozalin Penczew.

Jeszcze mniej problemów z odniesieniem zwycięstwa mieli Niemcy, którzy pokonali Koreę Południową w trzech setach (kolejno do 23, 18 i 19). Bohaterem w szeregach niemieckiego zespołu był Noah Baxpohler, zdobywca 11 punktów.