Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Sir Safety Conad Perugia nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata. Zasady ponad pieniądze

Słynny włoski klub, który niedawno sprowadził w swoje szeregi Wilfredo Leona, wyjaśnił w specjalnym oświadczeniu, dlaczego nie jest zainteresowany udziałem w organizowanych w Polsce Klubowych Mistrzostwach Świata.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Zespół z Perugii Materiały prasowe / CEV / Zespół z Perugii

Najkrótsze i najkonkretniejsze wyjaśnienie stanowiska Sir Safety Conad Perugia, które pada w specjalnym komunikacie na stronie internetowej klubu, brzmi: nie mamy prawa do udziału, bo niczego nie wywalczyliśmy. Na razie pewne udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarzy 2018 (26 listopada - 2 grudnia) są cztery kluby: zwycięzca Ligi Mistrzów Zenit Kazań, najlepsza ekipa Ameryki Południowej Sada Cruzeiro, najlepszy zespół Azji, irański Sarmayeh Bank Volleyball Club oraz PGE Skra Bełchatów, która otrzymała dziką kartę. Jak wyjaśnia włoski klub, pozostałe cztery miejsca zostaną przydzielone ekipom, które zapłacą za rejestrację w KMŚ 2018 warszawskiej agencji reklamowej Professional Sports Events.

- Jedyne kryterium doboru drużyn do zawodów jest ekonomiczne, a taki system "kwalifikacji" kontrastuje z zasadami, którymi powinien kierować się sport - tłumaczy włoski klub w oświadczeniu. Sir Safety Conad Perugia nie chce obciążać swojego terminarza gier kolejnym trudnym turniejem i woli poświęcić swoją energię i zaangażowanie w rozgrywki Serie A1 oraz Ligę Mistrzów. - Mamy nadzieję, że w przyszłości idea organizacji tych rozgrywek będzie bardziej polegała na merytokracji i w mistrzostwach zobaczymy drużyny, które znajdą się na nich za zasługi, a nie dzięki opłacie za udział - brzmią ostatnie słowa komunikatu mistrza Włoch. 

Organizatorzy KMŚ z pewnością żałują takiej decyzji klubu z Perugii, jako że występujący we włoskiej ekipie Wilfredo Leon z pewnością przyciągnąłby na trybuny wielu fanów. Agencja Professional Sports Events ma zachęcać do udziału w klubowych mistrzostwach globu czołowe drużyny z Włoch i Rosji; według niepotwierdzonych jeszcze informacji drugim polskim klubem, który ma wystąpić w KMŚ, jest Asseco Resovia Rzeszów.

ZOBACZ WIDEO Bieniek na jedno pytanie nie chciał odpowiedzieć. "Jeszcze będę się musiał tłumaczyć"

Czy zgadzasz się z argumentacją Sir Safety Conad Perugia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sirsafetyperugia.it

Komentarze (4):

 • Wiesia K. Zgłoś komentarz
  Ciekawe jak wystąpi irański zespół,skoro po sezonie uległ rozwiązaniu z przycyn ekonomicznych...
  • kristobal Zgłoś komentarz
   Skra Bełchatów dzika karta? chyba żarty sobie robią. Jakoś w zeszłym roku mistrz Polski nie dostawał dzikiej karty, tylko automatycznie kwalifikował się do imprezy. Jak otrzymywaliśmy
   Czytaj całość
   organizację KMŚ na kilka lat, to była mowa, że to mistrz Polski będzie przedstawicielem organizatora KMŚ w turnieju i stawał się niejako gospodarzem turnieju. Natomiast drugi zespół z Polski dostawał dziką kartę.
   • Błażej Jaszak Zgłoś komentarz
    "Jedyne kryterium doboru drużyn do zawodów jest ekonomiczne" jeżeli to prawda to mają rację. Nie dość, ze swoją marką będą reklamować KMŚ i podnosić ich rangę ,to jeszcze mają za
    Czytaj całość
    to płacić agencji reklamowej. Jeśli ma to być w duchu sportu i uczestnicy mają kupować dziką kartę, to niech pieniądze idą na szkolenie młodzieży, a nie na biznes. Połączyć biznes z rywalizacją sportową trzeba umieć.
    • skra4ever Zgłoś komentarz
     Równie dobrze można napisać że jedynym kryterium którym kierują się zawodnicy wybierając drużyny są względy ekonomiczne, a taki system "kwalifikacji" kontrastuje z zasadami, którymi
     Czytaj całość
     powinien kierować się sport. Niestety tak już jest, dlatego też najczęściej w sporcie drużynowym bogatszy po prostu znaczy lepszy. Inna sprawa że organizatorzy też na pewno chcą coś zarobić na tym wszystkim, a jak zawsze dla drużyn zostanie najmniej...
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×