MŚ 2018 kobiet: spokojne otwarcie turnieju. Żadnej niespodzianki pierwszego dnia

Jeszcze we Włoszech i Bułgarii trwają mistrzostwa świata mężczyzn, a już w Japonii ruszył turniej kobiet. W sobotę w czterech miastach rozegrano pierwsze dwanaście spotkań.

Krzysztof Sędzicki
Reprezentacja USA kobiet Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja USA kobiet
Turniej otworzyło spotkanie egzotycznych siatkarsko nacji. Reprezentacja Kamerunu pokonała Meksyk w czterech setach. Tego dnia także w grupie A Niemki uległy Holenderkom 1:3. Na zakończenie rywalizacji w Yokohamie gospodynie - reprezentacja Japonii - wygrały z Argentyną tracąc łącznie zaledwie 40 punktów w całym meczu.

Trzy szybkie mecze rozegrane zostały w Sapporo. Wszystkie kończyły się w trzech partiach i trwały między 70 a 75 minut. Włoszki pokonały Bułgarki, Turczynki wygrały z drużyną Kanady, a reprezentacja Chin okazała się lepsza od Kuby.

Udane wejście w turniej zaliczyły też Rosjanki, które w pierwszym spotkaniu grupy C w Kobe wygrały z Trynidadem i Tobago 3:0. W takim samym stosunku broniące tytułu Amerykanki pokonały Azerki. Najwięcej emocji dostarczyło wewnątrzazjatyckie starcie Korea Południowa - Tajlandia. Po tie-breaku dwa punkty do tabeli dopisały sobie Tajki.

Także dziewięć setów w trzech meczach zobaczyli kibice w Hammamatsu. Brazylia pokonała Portoryko zwyciężając w pierwszej partii na przewagi do 25, zaś w trzeciej aż do 7. W pozostałych starciach Serbia zwyciężyła Dominikanę, zaś Kenia drużynę Kazachstanu.