KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Państwo wesprze siatkarzy. Rząd ma przekazać 15 mln zł

15 milionów złotych - taką kwotą z rządu mają zostać wsparci siatkarze i Polski Związek Piłki Siatkowej. Informacja ma zostać oficjalnie potwierdzona jeszcze w czwartek.

Dawid Borek
Dawid Borek
reprezentacja Polski mężczyzn WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: reprezentacja Polski mężczyzn
Jak dowiedziała się Gazeta.pl, Mateusz Morawiecki podjął już decyzję o dofinansowaniu siatkarzy i PZPS. Nawet 15 mln zł ma trafić do zainteresowanych, najprawdopodobniej z rezerw Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze w czwartek.

Właśnie 15 mln zł na polską siatkówkę miał dotychczas wykładać PKN Orlen. Koncern wypowiedział jednak umowę PZPS na kilka miesięcy przed mistrzostwami świata, na których Biało-Czerwoni wywalczyli złote medale. Orlen podobnie postąpił też co do kontraktu na wsparcie rozgrywek ligowych (decyzja z 2016 roku).

Jak informuje Gazeta.pl, wypowiedzenie umowy na dofinansowanie reprezentacji Polski odbiło się Orlenowi czkawką.

"PKN Orlen zadeklarował, że negocjacje są zaawansowane, ale jak do tej pory nie zawarto nowej umowy między Orlenem a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. A umowa, która teraz jest w okresie wypowiedzenia, wygaśnie z końcem roku" - opisuje Gazeta.pl.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o Lidze Narodów: Nie wiem o co chodzi. Dla mnie to nie są mecze o coś
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta.pl
Komentarze (33)
 • italianista Zgłoś komentarz
  Ciekawe na co przekażą te pieniądze. Pewnie na podwyżkę dla Nawrockiego za 8 wygranych meczów w towarzyskiej Lidze Narodów.
  • Jan Ha Zgłoś komentarz
   Jaki ten Morawiecki dobry, wymusił na PKN Orlen dofinansowanie dla Kubicy kosztem siatkarzy, a teraz wspaniałomyślnie dotuje siatkówkę, ciśnie się tylko jedno słowo skur****stwo.
   • Olo77 Zgłoś komentarz
    tylko po co związkowi? za mistrza jak najbardziej się należy ale dajac związkowi siatkarze może zobaczą 10% - po premiach dla prominentów związku.
    • Katarzyna Pawłowska Zgłoś komentarz
     To w końcu komu dali tyle pieniędzy siatkarzom czy piłkarzom?Raz piszą PZPS a raz PZPN?
     • zawodowiec Zgłoś komentarz
      Bo szykuja 40 mln na Kubice.. przeciez to juz od kilku miesiecy wiadomo..
      • Pan Jot Zgłoś komentarz
       "Zabieramy wam podatki, żeby pozatrudniać siebie, swoje rodziny, pobudować sobie biurowce np. dla zusu, bo tam nasze rodziny pracują i muszą mieć dobre warunki. W pierwszej kolejności
       Czytaj całość
       musimy sobie i im wypłacić wynagrodzenia, nagrody, dać na utrzymanie ich miejsc pracy. Zatrudniamy pół milionową armię urzędników, żeby mieć coraz większą kontrolę nad waszymi pieniędzmi i kontrolować wasze życie, np. sport. Nic nie jest tak ważne, jak utrzymanie nas samych, ale z tego co zostanie oczywiście się dzielimy. Tak jest i tym razem. Mieliśmy to przekazać na 30 skomplikowanych operacji dla noworodków, ale teraz są te akcje na fb i sobie sami uzbierają. Wolimy ogłosić że sponsorujemy mistrzów świata, bo to jest teraz na topie i może pozwoli nam zgarnąć trochę wyborców. Z poważaniem. Premier.
       • Magrygul Zgłoś komentarz
        Nie tankuje na Orlenie.
        • Morfeusz Pierdzistołek Zgłoś komentarz
         Jako prezes banku nie widział interesu w sponsorowaniu sportu a jako Premier nagle przejrzał na oczy i zaczął rozdawać na prawo i lewo. No cóż, w banku jego stołek zależał od
         Czytaj całość
         akcjonariuszy, którzy nie lubią tracić pieniędzy a w Rządzie jego stołek zależy od takich samych wielbicieli życia za cudze pieniądze - wyborców jak i naczelnego Prezesa naszej ojczyzny.
         • Defibrylator Zgłoś komentarz
          Niestety ale fakty są takie, że sponsor zapłaci tam gdzie będzie miał reklamę docierającą do szerszej widowni a zdecydowanie takim sportem jest formuła 1. To czysty biznes a nie
          Czytaj całość
          działalność charytatywna. Przykra prawda ale prawda. Dlatego też piłka nożna jest najbardziej sponsorowanym sportem w Polsce mimo iż sukcesy są nikłe to jednak publika największa.
          • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
           Mam pomysł. Należy rozwiązać umowy sponsorskie z piłkarzami - tymi od piłki kopanej. I przerzucić środki na siatkarzy. Niezależnie jakie wyniki w przyszłości będą osiągali
           Czytaj całość
           siatkarze, jedno jest pewne - będą one o wiele większe niż w przypadku kopaczy. Drugi pomysł - jak najszybciej spowodować aby siatkówka stała się w Polsce sportem narodowym (kosztem piłkarzy). Skoro rząd potrafi upanstwowić banki a nawet kolejkę na Kasprowy, to i z tym nie powinien mieć problemu. Przynajmniej jedną dobrą rzecz zrobią.
           • Jagoda Lachowska Zgłoś komentarz
            Pierwszy raz od 3 lat mam poczucie, że moje podatki nie pójdą na marne ...Tylko boję się, że siatkarze (zawodnicy i trener) dostaną ochłapy... a większość zgarną ,,działacze" PZPS w
            Czytaj całość
            tym obatel...
            • VikingEpica Zgłoś komentarz
             W ogóle moim zdaniem finansowanie sportu czy tam teatru, kultury z państwowych pieniędzy podczas gdy wojsko polskie nie ma kasy na nowe hełmy to jest patologia.
             • Marek nn Zgłoś komentarz
              Panowie siatkarze. Te wybory to dla Was szczęście. Proszę do czego zdolny jest ten rząd w ramach walki o koryta? Nic im to jednak nie pomoże.
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×