Andrzej Wrona zapewnia o psychicznej przewadze ONICO Warszawa. "Udało się nam wrócić"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Wrona
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Wrona

ONICO Warszawa zrehabilitowało się po ostatnich porażkach z Cerrad Czarnymi Radom i Stocznią Szczecin. Środkowy stołecznej drużyny, Andrzej Wrona, zapewnia o mocnej psychice warszawiaków.

Po dwóch porażkach warszawiacy dopisali do swojego konta pełną pulę punktów. Choć mecz mógł zakończyć się w trzech setach, MKS Będzin napsuł krwi podopiecznym trenera Stephane'a Antigi. - Pierwszą partię oddaliśmy gospodarzom. Przegranie niemal wygranego seta jest ciężką sytuacją - powiedział po spotkaniu środkowy, Andrzej Wrona. - Czasem nie udaje się wrócić do dobrej gry, ale nam dopisało szczęście. To pokazuje, że jesteśmy psychicznie mocni - podkreślił.

Wrona ocenił mecz swojego zespołu jako lepszy od poprzednich. - W porównaniu do wcześniejszych spotkań dużo lepiej funkcjonowała nasza zagrywka i przyjęcie. Znacznie poprawiliśmy też grę na siatce. Cieszymy się z trzech punktów, zwłaszcza, że zdobyliśmy je na takim terenie jak Będzin. - przyznał. To samo podkreślił też Stephane Antiga. - W końcu graliśmy tak, jak robimy to na treningach. W pierwszym secie mimo prowadzenia mieliśmy problemy na przyjęciu i w ataku, więc przegraliśmy. Później skoncentrowaliśmy się, atakowaliśmy i blokowaliśmy bardzo dobrze. Cieszymy się ze zwycięstwa, zwłaszcza że zdobyliśmy je po dwóch porażkach - ocenił francuski trener.

Przed ONICO Warszawa arcytrudne zadanie, bowiem kolejne spotkanie rozegrają z mistrzem Polski, PGE Skrą Bełchatów. - Każdy chce wygrać z mistrzem kraju, bo to ogromny prestiż. W zeszłym sezonie nie udało nam się to ani razu i myślę, że to dodatkowa motywacja, by udowodnić, że jesteśmy w stanie go pokonać -  skomentował Andrzej Wrona.

Mecz w ramach 8. kolejki PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a ONICO Warszawa zostanie rozegrany w sobotę, 17 listopada, o godzinie 14:45.

Czy ONICO Warszawa pokona PGE Skrę Bełchatów?