I liga kobiet: 7R Solna Wieliczka lepsza w meczu na szczycie

W najciekawszym spotkaniu 10. kolejki pierwszej ligi siatkarek zespół z Wieliczki pokonał po pięciu setach Eneę Energetyka Poznań. Do niespodzianek doszło także na samym dole tabeli.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki 7R Solnej Wieliczka WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki 7R Solnej Wieliczka
Poznanianki postarały się o to, by sprawić niepokonanej w tym sezonie 7R Solnej Wieliczka jak najwięcej problemów. Po pierwszym secie (17:25) wydawało się, że Enea Energetyk Poznań jest w stanie przerwać zwycięską serię małopolanek, ale te zdołały wyrównać wynik, choć nie bez kłopotów, po grze na przewagi. Nie załamała ich nawet porażka w trzecim secie - siatkarki Ryszarda Litwina rozgromiły w czwartej partii przyjezdne do 12, a w tie-breaku prowadziły od początku do końca. - Dopiero w czwartym secie udało nam się złapać ten właściwy rytm, zwłaszcza w bloku, do tego doszedł atak w pierwszym tempie, którym rozmontowaliśmy obronę przeciwnika - mówił trener zwycięskiej ekipy w rozmowie z wieliczkacity.pl.

Tym samym układ drużyn na szczycie tabeli pierwszej ligi nie uległ zmianie. Prowadzą kluby z Wieliczki i Poznania, a tuż za nimi plasuje się Grupa Azoty PWSZ Tarnów, która pokonała po pięciu setach Wisłę Warszawa, spychając tym samym stołeczny klub na ósme miejsce w tabeli. Na czwartym miejscu pozostał Joker Mekro Energoremont Świecie dzięki zwycięstwu 3:1 nad zespołem z Włocławka, a na piątą lokatę awansował MKS Dąbrowa Górnicza dzięki niezbyt ładnej, ale cennej po trzech ostatnich porażkach, wygranej z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Wysoko plasuje się SMS PZPS Szczyrk, który pokonał na swoim terenie mielecką Szóstkę i dzięki temu uplasował się na pozycji numer sześć. Drugim sporym wydarzeniem 10. kolejki gier w tej lidze była pierwsza w tym sezonie wygrana Budowlanych Toruń. Zespół kierowany przez Mirosława Zawieracza wygrał 3:2 z Karpatami PWSZ MOSiR-em Krosno Glass i opuścił ostatnie miejsce w tabeli, które teraz zajmuje WTS KDBS Bank Włocławek.

Wyniki 10. kolejki I ligi kobiet:

SMS PZPS Szczyrk - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:21, 25:22, 25:16)

AZS Uni Opole - BlueSoft Mazovia Warszawa 3:2 (21:25, 18:25, 25:23, 25:23, 15:6)

Budowlani Toruń - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 3:2 (25:16, 23:25, 25:20, 21:25, 16:14)

MKS Dąbrowa Górnicza - KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:21)

WTS KDBS Bank Włocławek - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (24:25, 17:25, 25:22, 12:25)

Wisła Warszawa - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:19, 19:25, 26:24, 25:27, 11:15)

7R Solna Wieliczka - Enea Energetyk Poznań 3:2 (17:25, 27:25, 20:25, 25:12, 15:8)