Developres SkyRes - DPD Legionovia: Podpromie wciąż niezdobyte. Triumf rzeszowianek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów

Developres SkyRes Rzeszów zainkasował trzy punkty do ligowej tabeli, pokonując na Podpromiu DPD Legionovię Legionowo bez straty seta.

Rzeszowianki do kolejnego starcia w Lidze Siatkówki Kobiet przystąpiły osłabione brakiem Helene Rousseaux i przede wszystkim bez zawodniczki, która miałaby zastąpić przyjmującą. W wyjściowym składzie pojawiła się więc ponownie Michaela Mlejnkova.

Choć gospodynie były wyraźnymi faworytkami w tym spotkaniu, wygrana nie przyszła im wcale ławo.

Legionowianki od samego początku starały się wywierać presję na przeciwniczkach, nie tylko kończyły kolejne ataki, ale także dobrze pracowały blokiem, dzięki czemu przez chwilę udało im się mieć inicjatywę po swojej stronie. Od stanu 8:8 trzy kolejne punkty wywalczyły rzeszowianki i jak się później okazało - było to kluczowe dla losów tej partii. Świetnie w ofensywie radziła sobie Katarzyna Zaroślińska-Król, dzięki czemu w pewnym momencie jej zespół miał nawet sześć punktów przewagi.

Błędy, dobra zagrywka Beaty Olenderek i nieco więcej stabilności sprawiły, że Legionovia odrobiła straty, wyrównując na 20:20, jednak końcówka należała do Developresu, skrzydłowe wykonały dobrze swoją pracę i set powędrował na konto gospodyń.

Druga partia miała dość podobny scenariusz. Legionovia zaliczyła dobry początek, ale im dłużej trwała ta odsłona, tym lepiej radziły sobie rzeszowianki. Skrzydłowe nie pozostawiały wątpliwości rywalkom, które co prawda ambitnie walczyły, ale znów musiały gonić wynik. Dwoiła się i troiła Krystyna Kicka, ale set pewnie przy drugiej okazji zakończył atak ze środka Magdaleny Hawryły.

Po zmianie stron kibice na Podpromiu obejrzeli najbardziej wyrównaną część spotkania. Tym razem żadna z ekip nie była w stanie wywalczyć sobie większej przewagi, walka toczyła się punkt za punkt. Dobry mecz notowała Małgorzata Jasek, jednak po 20 punkcie zdołała już tylko raz popsuć szyki przeciwniczkom. Dwie ostatnie piłki meczu wygrała Zaroślińska-Król i Developres zainkasował komplet punktów.

Developres SkyRes Rzeszów - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

Deleopres: Witkowska, Hawryła, Blagojević, Barakowa, Mlejnkova, Zaroślińska-Król, Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero), Rabka, Hatala

Legionovia: Jasek, Olederek, Górecka, A. Wójcik, Kicka, Tanner, Ad. Adamek (libero) oraz Polak, Pickrell

MVP: Blagojević (Developres)

Czy Developres SkyRes Rzeszów wywalczy medal w tym sezonie?