Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kristina Kicka rzuciła wyzwanie środkowym. Punkty, bloki, asy 10. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Portal WP SportoweFakty przedstawia zestawienie najlepiej punktujących, blokujących i zagrywających 10. kolejki w Lidze Siatkówki Kobiet. Po raz kolejny bank rozbiła atakująca Grot Budowlanych Łódź, Jovana Brakocević.
Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Jovana Brakocević (z prawej) WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Jovana Brakocević (z prawej)

Koncert atakujących w Radomiu. Fenomenalny pojedynek stoczyły w minionej kolejce ze sobą Jovana Brakocević z Grot Budowlanych Łódź i Majka Szczepańska-Pogoda, które uplasowały się w czołówce najlepiej punktujących siatkarek. Bank rozbiła tym razem gwiazda z Bałkanów, która w trakcie pięciosetowego pojedynku zgromadziła na swoim koncie 35 "oczek", z czego 30 zdobyła w ofensywie, atakując z 56-procentową skutecznością.

Liderka E.Leclerc Radomki Radom w ataku punktowała rzadziej (23/46), ale za to podbiła sobie statystyki świetną zagrywką. Warto też podkreślić kolejny bardzo dobry występ Marharity Azizowej, która skończyła 19 z 44 piłek, zaliczyła trzy asy serwisowe i postawiła sześć szczelnych bloków.

Najlepiej punktujące:

1. Jovana Brakocević (Grot Budowlani Łódź) - 35 punktów
2. Majka Szczepańska-Pogoda (E.Leclerc Radomka Radom) - 31 punktów
3. Marharita Azizowa (Enea PTPS Piła) - 28 punktów

Bardzo duży problem z przyjęciem zagrywki Majki Szczepańskiej-Pogody miały siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Podopieczna Jacka Skroka posłała na stronę rywalek siedem asów i mocno przyczyniła się do doprowadzenia do tie-break'a. Należy wspomnieć, że ręki mnie wstrzymywały także jej koleżanki - Natalia Skrzypkowska, Alicja Grabka oraz Julita Molenda. Zawodniczki E.Leclerd Radomki Radom zdobyły w tym elemencie aż 13 punktów.

Najlepiej zagrywające:

1. Majka Szczepańska-Pogoda (E.Leclerc Radomka Radom) - 7 asów
2. Kamila Witkowska (Developres SkyRes Rzeszów), Olga Strantzali (Enea PTPS Piła), Anna Bączyńska (Grot Budowlani Łódź) - 4 asy
3. Tamara Gałucha (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Julita Molenda (E.Leclerc Radomka Radom), Marharita Azizowa (Enea PTPS Piła) - 3 asy

W minionej kolejce wyzwanie środkowym rzuciła nominalna atakująca DPD Legionovia Legionowo - Kristina Kicka, która postawiła w meczu z Bankiem Pocztowych Pałac Bydgoszcz aż dziesięć punktowych bloków. Warto dodać, że efektownych "czap" w ostatnich dniach trochę się naoglądaliśmy. Aż sześć zawodniczek zapunktowało w tym elemencie co najmniej pięć razy.

Najlepiej blokujące:

1. Kristina Kicka (DPD Legionovia Legionowo) - 10 bloków
2. Jaroslava Pencova (Grot Budowlani Łódź) - 8 bloków
3. Anna Stencel i Marharita Azizowa (Enea PTPS Piła) - 6 bloków

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: dziewczyna Szpilki "udusiła" zawodnika MMA. Odklepał

Który wyczyn robi na Tobie największe wrażenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×