KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Siatkarscy mistrzowie świata poczekają na pieniądze. Sejm nie zajął się ustawą

Siatkarscy mistrzowie świata nie dostaną na początku roku pieniędzy obiecanych przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ustawą wciąż nie zajął się Sejm.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
reprezentacja Polski mężczyzn Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: reprezentacja Polski mężczyzn

Po tym, jak reprezentacja Polski po raz drugi z rzędu zdobyła mistrzostwo świata, premier Mateusz Morawiecki obiecał wypłacenie siatkarzom wysokich premii za wybitne osiągnięcie sportowe. Problem w tym, że zgodnie z prawem zawodnicy nie mogli otrzymać 3 milionów złotych, a jedynie nieco ponad 1/4 tej sumy. W związku z tym rząd zmienił przepisy, ale te wciąż nie weszły jeszcze w życie.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", projekt zakładający, że premier może za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe lub z zakresu kultury przyznawać nagrody specjalne, ugrzązł w Sejmie. Bez przyjęcia tej nowelizacji premier nie może sportowcom wypłacić nagród, które obiecał im trzy miesiące temu.

Rząd przyjął ustawę, ale to nie wystarczy, by wypłacić pieniądze. Musi ją uchwalić Sejm, następnie zaakceptować Senat, podpisać prezydent Andrzej Duda i dopiero wtedy zostanie ona opublikowana w Dzienniku Ustaw. Wtedy prawo zacznie obowiązywać i siatkarze będą mogli otrzymać pieniądze.

Obóz rządzący chciał, by ustawa została zaakceptowana w trybie ekspresowym, ale wciąż trzeba czekać na to, by zajęli się nią posłowie. Na ostatnim tegorocznym posiedzeniu Sejmu projekt nie przeszedł nawet pierwszego czytania. Kolejne posiedzenie zaplanowano na połowę stycznia.

Siatkarze mogą jednak spać spokojnie. Obiecane pieniądze dostaną, ale termin pozostaje niewiadomą. "Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Radzie Ministrów oraz niektórych innych ustaw został przekazany do Sejmu w dniu 22 listopada 2018 r. i skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu. Nagrody zostaną wypłacone polskim siatkarzom niezwłocznie po wejściu ustawy w życie" - przekazało "Gazecie Wyborczej" Centrum Informacyjne Rządu.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Niektórzy poszli za daleko. Powinno im być wstyd i głupio!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
gazeta.pl
Komentarze (4)
 • baleron Zgłoś komentarz
  Mam nadzieję, że posłowie się ogarną i przekażą jednak te pieniądze na ojca Rydzyka.
  • Fan Barca Zgłoś komentarz
   PO za pierwszej kadencji w programie wyborczym mieli zmniejszenie liczby o połowę oraz likwidację Senatu ale nie zdążyli bo robili z Polski Zielona Wyspę czy tam Pisowską.
   • dzystek Zgłoś komentarz
    a złoto-ustny Mateusz twierdził coś innego ! znów skłamał ?
    • Wiesia K. Zgłoś komentarz
     Gdyby to były nagrody dla posłów ,to uchwaliliby ustawę błyskawicznie - żałosne darmmozjady !!! Caly ten sejm (małą literą na znak braku szacunku...) należałoby rozgonić ,a
     Czytaj całość
     przynajmniej zmniejszyć o połowę .!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×