I liga mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki nadal na czele, porażka Stali Nysa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: siatkarze Stali Nysa
Newspix / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: siatkarze Stali Nysa

W ostatnim tygodniu rozegrano dwie kolejki zmagań w I lidze mężczyzn. Pozycję lidera utrzymała Lechia Tomaszów Mazowiecki. Kolejnej porażki doznała Stal Nysa.

We wtorkowym meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała na wyjeździe Gwardię Wrocław 3:1. Tomaszowianie pewnie wygrali pierwsze dwa sety. Pomogła im w tym dobra dyspozycja w polu serwisowym oraz w ataku. Wrocławianie dominowali w trzecim secie. W czwartej odsłonie Gwardia prowadziła już 21:19, ale po serii zagrywek Bartłomieja Neroja straciła przewagę i nie zdołała doprowadzić do tie-breaka.

Wcześniej niespodziewanej porażki doznała Stal Nysa. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha przegrał na wyjeździe z Buskowianką Kielce 2:3. Choć kielczanie walczą o utrzymanie w I lidze mężczyzn, to byli równorzędnym rywalem dla nysan. To oni po trzech partiach prowadzili i choć wyżej notowani goście zdołali odrobić straty, to w tie-breaku ekipa Buskowianki nie dała szans swoim rywalom.

Ważne zwycięstwo odniósł APP Krispol Września, który w Częstochowie pokonał Tauron AZS 3:1. Sześciokrotny mistrz Polski wysoko zawiesił poprzeczkę, ale nie zdołał sprawić sensacji. Wygrał za to inny zespół spod Jasnej Góry. Exact Systems Noriwd bez problemów zwyciężył w Kluczborku i w ligowej tabeli zajmuje już trzecie miejsce.

Dodajmy, że 19. kolejka zaplanowana była na środę (16 stycznia), ale z racji rywalizacji w Pucharze Polski aż cztery spotkania zostały odwołane. W trzech rozegranych pojedynkach zwycięstwa odniosły Buskowianka Kielce, KPS Siedlce i Exact Systems Norwid Częstochowa.

Wyniki:

19. kolejka:

AZS AGH Kraków - Buskowianka Kielce 2:3 (23:25, 25:22, 25:17, 25:27, 13:15)

KPS Siedlce - Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:22, 25:13)

Exact Systems Norwid Częstochowa - STS Olimpia Sulęcin 3:0 (25:20, 25:16, 25:16)

Ślepsk Suwałki - UKS Mickiewicz Kluczbork - przełożony na 13 lutego

Stal Nysa - MCKiS Jaworzno - przełożony na 6 lutego

APP Krispol Września - BBTS Bielsko-Biała - przełożony na 30 stycznia

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Tauron AZS Częstochowa - przełożony na 30 stycznia

20. kolejka:

Tauron AZS Częstochowa - APP Krispol Września 1:3 (25:27, 25:18, 23:25, 18:25)

BBTS Bielsko-Biała - AZS AGH Kraków 3:0 (25:18, 26:24, 25:21)

Buskowianka Kielce - Stal Nysa 3:2 (21:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:11)

MCKiS Jaworzno - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

UKS Mickiewicz Kluczbork - Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)

STS Olimpia Sulęcin - KPS Siedlce 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)

Gwardia Wrocław - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (20:25, 21:25, 25:22, 21:25)