I liga kobiet: ważne zwycięstwo dąbrowianek, emocje w Wieliczce

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał kolejnego silnego rywala i dzięki temu awansował na drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Chwile chwały przeżyła też Wisła Warszawa, która zdobyła cenne punkty w Wieliczce.

Michał Kaczmarczyk
siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze Materiały prasowe / Daniel Szer / fotoszer.pl / Na zdjęciu: siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas przerwy w grze
Zagłębiowski zespół nie rozpoczął tego meczu najlepiej, bo to rywal z Tarnowa wygrał pierwszego seta 25:23, ale przyjezdne szybko wykorzystały błędy siatkarek trenera Michała Betlei i wyrównały wynik. MKS Dąbrowa Górnicza wykazał się odpornością z psychiczną w kolejnych częściach meczu, gdy musiał "gonić" rywala (jak w drugim secie, gdy tarnowianki prowadziły 21:18) lub gdy stracił przewagę w kluczowym momencie, co wydarzyło się w czwartej partii, wygranej ostatecznie przez MKS 27:25. Tym samym drużyna Adama Grabowskiego nie tylko zrewanżowała się Grupie Azoty PWSZ Tarnów za porażkę w pierwszej części rundy zasadniczej, ale i awansowała na drugie miejsce w tabeli dzięki szóstej wygranej z rzędu.

Ciekawie było także w Wieliczce, gdzie Wisła Warszawa pod wodzą Ewy Cabajewskiej pokonały 7R Solną Wieliczkę w pięciu setach. Warszawskie Syreny były w stanie odpowiedzieć rywalkom w dobrym stylu po porażkach w pierwszym i trzecim secie, a w decydującej partii świetnie spisała się Żaneta Baran, dzięki której ekipa gości wygrała 15:19. Cenne dwa punkty pomogły warszawskiemu zespołowi w powiększeniu przewagi nad ósmym w tabeli klubem z Gliwic aż do dziesięciu punktów.

W pozostałych spotkaniach tej kolejki rozgrywek BlueSoft Mazovia Warszawa zdobyła cenne punkty w starciu z SMS-em PZPS Szczyrk, a AZS Uni Opole pod wodzą Nicoli Vettoriego w wyjazdowym spotkaniu wręcz rozbił KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. O dużym pechu mogą mówić torunianki, które miały szanse na świetne otwarcie rywalizacji z Jokerem Mekro Energoremont Świecie, ale ostatecznie przegrały pierwszego seta oraz dwa kolejne.

Wyniki 21. kolejki I ligi kobiet:

Bluesoft Mazovia Warszawa - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:17, 20:25, 25:20, 20:25, 15:10)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:15, 25:16, 25:19)

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - AZS Uni Opole 0:3 (15:25, 20:25, 13:25)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Budowlani Toruń 3:0 (25:23, 25:19, 25:11)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 25:27)

Enea Energetyk Poznań - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:21, 25:13, 25:15)

7R Solna Wieliczka - Wisła Warszawa 2:3 (25:19, 21:25, 25:20, 23:25, 9:15)