Natalia Gonczarowa zadała szyku. Punkty, bloki, asy 6. kolejki Ligi Mistrzyń

WP SportoweFakty / CEV / Na zdjęciu z nr 8 Natalia Gonczarowa (Dynamo Moskwa)
WP SportoweFakty / CEV / Na zdjęciu z nr 8 Natalia Gonczarowa (Dynamo Moskwa)

W kolejce kończącej rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzyń najlepiej punktującą zawodniczką była atakująca Dynamo Moskwa, Natalia Gonczarowa. Z dobrej strony w bloku i na zagrywce pokazały się za to m.in. Krystal Rivers i McKenzie Adams.

Szósta kolejka Ligi Mistrzyń zakończyła zmagania w fazie grupowej. Do ostatnich meczów toczyła się zaciekła walka o lokaty dające awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek.

Jedną z najlepszych zawodniczek tej serii gier była atakująca Dynamo Moskwa, Natalia Gonczarowa. Reprezentantka Rosji w meczu z Chemikiem Police, wygranym 3:1, zdobyła 30 punktów. Skończyła 25 piłek w ataku (grała z 52 proc. skutecznością w tym elemencie), dołożyła także 3 punktowe bloki i 2 asy serwisowe.

Z dobrej strony pokazała się także Krystal Rivers. Zawodniczka ekipy Allianz MTV Stuttgart w ostatnim pojedynku fazy grupowej LM zapisała na swoim koncie 29 punktów (21 w ataku i 8 w bloku). Wśród najlepiej punktujących znalazła się także Melissa Vargas Abreu z dorobkiem 27 "oczek". Siatkarka Fenerbahce Stambuł skończyła w ataku 22 piłki (skuteczność 59 proc.), dokładając do tego 2 bloki i 3 asy.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Najlepiej punktujące:
1. Natalia Gonczarowa (Dynamo Moskwa) - 30 punktów
2. Krystal Rivers (Allianz MTV Stuttgart) - 29 punktów
3. Melissa Vargas Abreu (Fenerbahce Stambuł) - 27 punktów

W minionej kolejce Ligi Mistrzyń w grze na siatce najlepiej radziła sobie Krystal Rivers. Amerykanka zapunktowała w bloku aż 8 razy. Niewiele gorzej w tym elemencie spisała się reprezentantka Minczanki Mińsk, Nadzieja Stoliar, która w pojedynku z Grot Budowlanymi Łódź zdobyła blokiem 6 punktów. O jedno oczko mniej miała za to środkowa VakifBanku Stambuł, Milena Rasić.

Najlepiej blokujące:
1. Krystal Rivers (Allianz MTV Stuttgart) - 8 bloków
2. Nadzieja Stoliar (Minczanka Mińsk) - 6 bloków
3. Milena Rasić (VakifBank Stambuł) - 5 bloków

W polu serwisowym najlepiej radziły sobie dwie zawodniczki - przyjmująca SSC Palmberg Schwerin, McKenzie Adams oraz środkowa Fenerbahce Stambuł, Eda Erdem Dundar, które zdobyły po 4 asy. Na zagrywce dobrze radziły sobie także reprezentantki polskich drużyn. Rozgrywające Femke Stoltenborg i Sladjana Mirković zdobyły w tym elemencie po 3 punkty, a Oliwia Urban, Anna Bączyńska, Iga Chojnacka oraz Martyna Łukasik zapisały na swoich kontach po 2 asy serwisowe.

Najlepiej zagrywające:
1. McKenzie Adams (SSC Palmberg Schwerin), Eda Erdem Dundar (Fenerbahce Stambuł) - 4 asy serwisowe
2. Chiara Di Iulio (VakifBank Stambuł), Lauren Gibbemeyer, Ezgi Dilik (Eczacibasi Vitra Stambuł), Salla Karhu (HPK Hameenlinna), Femke Stoltenborg (Grot Budowlani Łódź), Nadzieja Stoliar, Daria Valadzko (Minczanka Mińsk), Britt Bongaerts (SSC Palmberg Schwerin), Sladjana Mirković (Chemik Police) - 3 asy serwisowe
3. Bahar Toksoy Guidetti (Fenerbahce Stambuł), Ebrar Karakurt, Ayse Melis Gurkaynak (VakifBank Stambuł), Clara Martin (Beziers VB), Tijana Bosković (Eczacibasi Vitra Stambuł), Suvi Kokkonen (HPK Hameenlinna), Ekaterina Evdokimova, Hanna Klimets, Jaroslava Simonenko (Urałoczka Jekaterynburg), Lauren Carlini (Igor Gorgonzola Novara), Vera Salikova (Minczanka Mińsk), Oliwia Urban, Anna Bączyńska (Grot Budowlani Łódź), Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Kimberly Drewniok (SSC Palmberg Schwerin), Annie Valentine Mitchen (Savino Del Bene Scandicci), Natalia Gonczarowa, Helena Havelkova (Dynamo Moskwa), Iga Chojnacka, Martyna Łukasik (Chemik Police) - 2 asy serwisowe

Komentarze (0)