Liga Mistrzów: Zenit Sankt Petersburg jak taran. Chaumont VB 52 awansował

Wynikiem 25:22 zakończyły się wszystkie sety w meczu Zenitu Sankt Petersburg z VfB Friedrichshafen. Rosyjska drużyna awansowała z kompletem zwycięstw. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagra również Chaumont VB 52.

siatkarze Zenitu Sankt Petersburg Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Sankt Petersburg
Zenit Sankt Petersburg przegrał od początku roku jeden pojedynek. W Lidze Mistrzów wywalczył 15 punktów w komplecie wygranych meczów i przed spotkaniem z zespołem prowadzonym przez Vitala Heynena miał w kieszeni awans z pierwszej lokaty w grupie C. W środę dzięki zwycięstwu 3:0 z VfB Friedrichshafen wywalczył na dodatek miejsce w najlepszej czwórce fazy grupowej.

Najciekawiej było w pierwszym secie, w którym Zenit prowadził 16:10, ale zryw siatkarzy z Niemiec pozwolił im odrobić stratę i doprowadzić do emocjonującej końcówki. W niej na swoim postawił faworyt i wygrał 25:22. Zenit poszedł za ciosem i w kolejnych partiach unikał przestojów. Zakończył je identycznym wynikiem jak pierwszego seta. Do zwycięstwa poprowadził go Georg Grozer, czyli były siatkarz VfB Friedrichshafen, który zdobył 14 punktów i zaserwował cztery asy. Przeszłość w obozie przeciwnika ma za sobą również Lukas Divis, który jednak nie pojawił się na boisku.

VfB nie miał już szans na awans przed wyprawą do Sankt Petersburga. Bartłomiej Bołądź nie pojawił się na boisku. Zespołem kierował Adam Swaczyna, asystent Heynena. Najlepiej w drużynie gości spisał się Robert Adrian Aciobanitei, który wywalczył 16 punktów.

Chaumont VB 52 przystąpił do meczu z ACH Volley Lublana po dwóch porażkach z rzędu w lidze francuskiej. W Słowenii jego siatkarze poprawili sobie samopoczucie i zwyciężyli 3:1. Bilans cztery zwycięstwa i dwie porażki, a także 13 punktów gwarantują Chaumont awans z drugiego miejsca w grupie C. W korespondencyjnym porównaniu od Francuzów nie jest lepsza PGE Skra Bełchatów i nie będzie lepsza ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.