LSK: zaskoczenie w Bielsku-Białej. Developres SkyRes Rzeszów zatrzymany

BKS Profi Credit Bielsko-Biała stał się bardzo groźny dla czołowych drużyn Ligi Siatkówki Kobiet. W 21. kolejce pokonał 3:1 Developres SkyRes Rzeszów.

siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała
Siatkarki z Bielska-Białej obiecały podjęcie walki z wiceliderem i faktycznie pojedynek był bardziej wyrównany niż poprzedni obu klubów rozegrany 17 grudnia. W samym pierwszym secie rewanżu BKS Profi Credit zdobył więcej punktów niż w dwóch partiach otwierających mecz w Rzeszowie razem wziętych.

Drużyna z Podbeskidzia zwyciężyła 26:24. W środkowej fazie seta przegrywała 13:17, ale to nie było dla niej nokautujące. Na boisko weszły z kwadratu rezerwowych Marta Krajewska i ex-rzeszowianka Magda Jagodzińska, które szybko odrobiły stratę. Gospodynie spisywały się błyskotliwie w obronie. 8:7 to z kolei wynik pojedynku najlepszych punktujących obu drużyn w pierwszym secie Olivii Różański z Katarzyną Zaroślińską-Król. Od początku wyglądał on ciekawie.

Różanki i spółka poszły za ciosem i wygrały drugiego seta zdecydowanie 25:19. To był moment, w którym rozstrzygnęła się kwestia zwycięstwa w sezonie zasadniczym Ligi Siatkówki Kobiet. Wicelider Developres SkyRes Rzeszów potrzebował do wyprzedzenia prowadzącego w tabeli Chemika Police kompletu punktów w dwóch ostatnich kolejkach i zadania nie wykonał.

Dopiero w trzecim secie rzeszowianki odgryzły się gospodyniom. Przy stanie 21:22 Lorenzo Micelli zażądał przerwy i od tego momentu wszystkie punkty do stanu 25:22 zdobyły jego podopieczne. Sztuczka Włocha okazała się być deprymująca dla bielszczanek, które same wyrzuciły dwie piłki poza boisko. Developres wygrał partię kontaktową.

Drużyna Bartłomieja Piekarczyka nie została wyprowadzona z równowagi na długo i w czwartym secie ponownie imponowała formą. Różański dostała pomoc w punktowaniu rywalek od Emilii Muchy, która zanim została siatkarką BKS-u, występowała przez jeden sezon w Developresie. W polu serwisowym najgroźniejsza była Nina Herelova. Wyższość w secie i w meczu została udokumentowana wynikiem 25:14.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała stał się bardzo groźny dla czołowych drużyn Ligi Siatkówki Kobiet. W styczniu wygrał 3:0 z Grotem Budowlanymi Łódź, w lutym 3:0 z ŁKS-em Commercecon Łódź, a w marcu 3:1 z Developresem. Drużyna zgłosiła tymi wynikami aspiracje do zdobycia medali mistrzostw Polski. Dlatego rezultat poniedziałkowego meczu sensacją nie jest, ale małym zaskoczeniem na pewno tak. Wicelider przyjechał do Bielska-Białej po serii dziewięciu zwycięstw i został tam zatrzymany.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 25:19, 22:25, 25:14)

BKS: Nowicka, Mucha, Różański, Moskwa, Herelova, Konieczna, Maj-Erwardt (libero) oraz Krajewska, Jagodzińska

Developres: Barakowa, Blagojević, Mlejnkova, Witkowska, Tokarska, Zaroslińska-Król, Sawicka (libero) oraz Rabka, Hatala, Żabińska, Medyńska (libero)

MVP: Olivia Różański (BKS)