LSK: KSZO Ostrowiec Św. ambitnie walczył, ale ostatecznie przegrał w starciu z ŁKS-em Commercecon Łódź

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. w ramach 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet po ambitnej walce uległy ostatecznie ekipie ŁKS-u Commercecon Łódź, urywając rywalkom jednego seta.

Anna Soboń
Anna Soboń
siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź
Początek spotkania bezsprzecznie należał do zespołu z Łodzi, który skutecznym atakiem kontrolował sytuację na boisku (1:7), a nie do zatrzymania była Monika Bociek. Ostrowczanki po pierwszym szoku zaczęły się otrząsać - zdobywać punkty i gonić rywalki (9:13). Te natychmiast odskoczyły i szybko zrobiło się osiem punktów przewagi (11:19). ŁKS Commercecon Łódź pewnie zmierzał po wygraną w pierwszym secie i nawet mimo kilku błędów po stronie gości, osiągnięta przewaga nie pozwalała myśleć kibicom, że wynik może być inny (13:20). Błąd zagrywki po stronie KSZO zakończył pierwszą partię do 18.

Druga odsłona od początku ułożyła się pod dyktando ekipy łódzkiej, która bardzo szybko zbudowała sobie kilka oczek przewagi (2:6). Ostrowczanki jednak nie załamały się i ambitnie goniły rywalki, a atak Swietłany Dorsman sprawił, że wyrównały na 12:12, a kolejny punkt Kolety Łyszkiewicz dał pierwsze prowadzenie ekipie KSZO w spotkaniu, a co najważniejsze gra pomarańczowo-czarnych zaczęła cieszyć oko. Końcówka była bardzo wyrównana i ta partia musiała się rozstrzygnąć na przewagi. Lepiej wytrzymały tę wojnę nerwów łodzianki i po niepotrzebnej próbie obrony autowej piłki po stronie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyły seta do 24.

W trzeciej odsłonie przewaga podopiecznych trenera Michala Maška nie była już tak widoczna. Siatkarki z hutniczego miasta dzielnie stawiały czoła wyżej notowanym rywalkom (11:9). Przy stanie 14:12 szkoleniowiec ŁKS-u musiał poprosić o czas, ale rozpędzone gospodynie ani myślały się zatrzymać (20:14). Ostrowczanki zmierzały do wygrania seta, co zdecydowanie zaskoczyło łodzianki i mimo ambitnej pogoni nie zdołały odrobić już strat i to podopieczne trenera Frantiska Bockaya mogły się cieszyć wygraną po ataku po prostej Łyszkiewicz 25:23.

Niesione dobrą grą siatkarki KSZO świetnie rozpoczęły kolejną partię i przy stanie 9:4 trener Masek musiał poprosić o przerwę. Dopiero od remisu po 11 gra zdecydowanie się wyrównała i ekipa z Łodzi znów zaczęła dominować na parkiecie (13:17, 17:20). Ostatecznie po serii punktów czwartego seta do 19 zakończyła Agata Wawrzyńczyk i całe spotkanie wygrał ŁKS 3:1, a najlepszą siatkarką meczu wybrana została Monika Bociek.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 19:25)

KSZO: Kasprzak, Geyko, Łyszkiewicz, Dorsman, Oktaba, Wojtowicz, Pawlukowska (libero).

ŁKS: Bociek, Muhlsteinova, Szczyrba, Bidas, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Strasz (libero) oraz Kowalińska, Wójcik M., Kwiatkowska, Wawrzyńczyk.

Czy spodziewałeś się takiego oporu KSZO w meczu z ŁKS-em?