KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest nadzieja? FIVB wysłuchała siatkarzy w sprawie morderczego terminarza

Grupa najlepszych siatkarzy świata wykorzystała okazję, by otwarcie porozmawiać z FIVB na temat zbyt dużej liczby spotkań międzynarodowych. Światowa federacja siatkówki obiecała, że rozważy ich postulaty.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Michał Kubiak w ataku WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Kubiak w ataku
Według informacji, jakie płyną z włoskiego dziennika "La Gazzetta Dello Sport", pomysł spotkania grupy zawodników z przedstawicielami FIVB powstał w momencie, gdy światowa federacja poprosiła wybranych siatkarzy o wzięcie udziału w sesji zdjęciowej promującej drugi sezon Ligi Narodów. To sprowokowało reakcję zirytowanych graczy, którzy zdecydowali się na wysłanie do FIVB listu z prośbą o weryfikację natężenia gier w sezonie reprezentacyjnym.

LSK: wyższość potwierdzona. Grot Budowlani Łódź rzucą wyzwanie mistrzowi Polski

Jak wyliczyła "La Gazzetta", najlepsi włoscy siatkarze rozegrali w roku 2018 od 80 do 90 spotkań, co wyraźnie odbiło się na jakości ich gry w sezonie klubowym i stanie zdrowia. Rok 2019 będzie jeszcze bardziej wymagający dla reprezentantów krajów, jako że do puli imprez dochodzą kwalifikacje olimpijskie i Puchar Świata. Pod listem do FIVB podpisało się wielu znaczących siatkarzy, między innymi kapitan polskiej kadry Michał Kubiak, a także Iwan Zajcew i Simone Giannelli, Bruno Rezende, Georg Grozer, Mir Saeid Marouflakrani, Dmitrij Muserski, Micah Christenson, Benjamin Toniutti, Kevin Tillie i inni zawodnicy.

Nieformalne stowarzyszenie siatkarzy wymogło na FIVB spotkanie w Bolonii, które odbyło się w piątek 22 marca. Stronę federacji reprezentowało kilku działaczy, w tym Giba, przewodniczący Komisji Zawodników FIVB. Natomiast przedstawicielami graczy byli występujący we włoskiej lidze Zajcew, Rezende, Christenson i Tillie, wspierani przez prezydenta klubu z Trento Diego Mosnę, generalnego dyrektora włoskiej ekstraklasy Massimo Righiego i reprezentanta włoskiej federacji siatkarskiej Samuele Papiego.

Lobby zawodników dzieliło się z działaczami FIVB swoimi doświadczeniami z licznych podróży w ramach Ligi Narodów i podkreślało, jak bardzo natłok spotkań przekłada się na późniejsze problemy zdrowotne w sezonie klubowym. Reprezentacji światowej federacji mieli wysłuchać tych argumentów i zaproponować siatkarzom kolejne spotkanie, tym razem w Lozannie podczas kwietniowego zgromadzenia najwyższych władz FIVB przed startem Ligi Narodów.

Graczom ten termin nie przypadł do gustu, jako że każdy z nich ma w tym czasie zobowiązania klubowe i reprezentacyjne, ale obie strony zadeklarowały chęć rozmowy. Czy do nich dojdzie? Czas pokaże, natomiast należy odnotować, że to jedna tak poważna inicjatywa środowiska siatkarzy w obronie swoich interesów i nie można wykluczyć, że przerodzi się ona w formalne stowarzyszenie.
Ciąg dalszy problemów AZS-u Częstochowa. Komornik zajął trofea zasłużonego klubu

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Polakom znudził się Lewandowski? "Piątek jest nowy i świeży. Tego właśnie pragną kibice"
 
Czy FIVB posłucha zawodników i zmieni w przyszłości terminarze swoich rozgrywek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×