ONICO Warszawa chce zmiany wyniku meczu! Jest oświadczenie

ONICO Warszawa domaga się zmiany wyniku pierwszego meczu finałowego PlusLigi z Zaksą Kędierzyn-Koźle (2:3). Klub ze stolicy przedstawił oficjalne stanowisko w oświadczeniu.

Tomasz Skrzypczyński
siatkarze ONICO Warszawa PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa
Do niesamowitych scen doszło w końcówce pierwszego finału tegorocznego sezonu PlusLigi pomiędzy ONICO Warszawa i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Pod koniec piątego seta, po ataku Nikołaja Penczewa sędzia przyznał punkt dla drużyny ze stolicy, co oznaczało zwycięstwo gości 15:13. Radość ONICO przerwał jednak sędzia Wojciech Maroszek, który po protestach siatkarzy Zaksy, odgwizdał błąd podwójnego odbicia piłki Piotrowi Łukasikowi.

Ostatecznie to Zaksa wygrała spotkanie 3:2, z czym jednak nie może się pogodzić ekipa z Warszawy. Tym bardziej, że po meczu sędzia przyznał, że popełnił błąd przyznając punkt gospodarzom.

Teraz ONICO domaga się reakcji ze strony władz PlusLigi. Już został złożony oficjalny protest (więcej w TYM MIEJSCU), teraz wystosowali specjalne oświadczenie, w którym przedstawili swoje stanowisko.

"Sędzia uległ presji i złamał regulamin. Skonsultował bowiem decyzję z drugim arbitrem i finalnie nie uznał prawidłowo zdobytego punktu Nikołaja Penczewa" - czytamy w oświadczeniu.

Decyzja Komisji Ligi o ewentualnej zmianie wyniku spotkania ma zostać ogłoszona jeszcze w poniedziałek.