Montreux Volley Masters 2019: wszystko już jasne. Końcowa klasyfikacja turnieju

Montreux Volley Masters 2019 jest już historią. Po raz pierwszy zmagania wygrała reprezentacja Polski. 2. miejsce zajęły Japonki, a podium uzupełniły siatkarki Włoch.

Szymon Łożyński
siatkarki reprezentacji Polski Materiały prasowe / volleymasters.ch / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Finałowy dzień zmagań w Montreux Volley Masters rozpoczął się od pojedynku o 5. miejsce. Zmierzyły się w nim mistrzynie olimpijskie Chinki i Turczynki. Mecz nie był zbyt zaciętym widowiskiem, a ze zwycięstwa 3:1 mogła cieszyć się europejska drużyna. Turczynki do triumfu poprowadziły Hande Baladin i Sila Caliskan, które łącznie zdobyły 35 punktów dla zwycięskiego zespołu.

Zbyt wiele emocji nie było także w pojedynku o 3. miejsce. Włoszki podniosły się po laniu, jakie otrzymały w półfinale od Japonek. W starciu z kolejną azjatycką drużyną, tym razem siatkarki z Półwyspu Apenińskiego dominowały od pierwszego seta. Świetnie zagrały w ataku i przede wszystkim w bloku, w którym wygrały aż 10:1. Ostatecznie Włoszki triumfowały 3:0, a najlepiej punktującą zawodniczką w ich drużynie była Indre Sorokaite (18 "oczek").

Finał turnieju rozstrzygnął się w czterech setach. Ku uciesze polskich kibiców, 3:1 triumfowały Biało-Czerwone. Japonki walczyły do końca, były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, ale ostatecznie przegrały 24:26 w czwartej odsłonie i cały mecz.