Liga Narodów Kobiet. Holenderki lepsze od Bułgarek w Apeldoorn

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Holandii
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Holandii

Reprezentacja Holandii pokonała przed własną publicznością Bułgarię 3:1, notując drugie zwycięstwo w Lidze Narodów Kobiet 2019. W swoim ostatnim pojedynku w Apeldoorn podopieczne Jamie'go Morrisona zmierzą się z Polską.

Gospodynie przystąpiły do pojedynku z reprezentacją Bułgarii po wyczerpującym spotkaniu z Brazylijkami, które przegrały 3:2. W porównaniu do rywalizacji z Canarinhos w składzie Pomarańczowych zabrakło m.in. Niki Daalderop, która w tamtym meczu zdobyła 16 punktów.

Od początku Holenderki popełniały dużo błędów własnych, przez co przegrywały na drugiej przerwie technicznej w pierwszym secie różnicą nawet pięciu punktów (11:16). Mimo usilnych starań to jednak ich przeciwniczki okazały się lepsze w premierowej partii, wygrywając do 22.

Po wprowadzeniu na boisko jeszcze w poprzednim secie Laury Dijkemy oraz Annick Meijers gra podopiecznych Jamie'go Morrisona uległa poprawie. Gospodynie popełniały znacznie mniej błędów, a bardzo dobrze w ataku dysponowane były Marrit Jasper oraz Nicole Oude Luttikhuis, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło Holenderkom na sukces w tym secie 25:22.

Zarówno w trzeciej, jak i czwartej odsłonie tego meczu to ponownie Pomarańczowe okazały się lepsze od swoich rywalek i to one, ku ciesze ponad pięciu tysięcy kibiców zgormadzonych w hali Omisport w Apeldoorn, zapisały na swoje konto drugie zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów Kobiet.

W swoim ostatnim spotkaniu tego turnieju Holenderki zmierzą się z reprezentacją Polski. Początek spotkania w czwartek, 30 maja o godzinie 16:30. Trzy godziny później (19:30) powinien rozpocząć się pojedynek Brazylii z Bułgarią.   Holandia - Bułgaria 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 25:19)   Holandia: Baijens, Lohuis, Luttikhuis, M. Jasper, Van Aalen, Timmerman, Schoot (libero) oraz Dijkema, Meijers, H. Jasper.

Bułgaria: G.Dimitrova, N.Dimitrova, Dancheva, Paskova, Kitipova, M.Todorova, Z.Todorova (libero) oraz S.Dimitrova, Barakova, Becheva, Krivoshiyska, Chausheva.

Czytaj również: Trzy miesiące do mistrzostw Europy siatkarek. Polki rozbudzają apetyty kibiców

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polki pokonają reprezentację Holandii w swoim ostatnim meczu turnieju w Apeldoorn?