Liga Narodów Kobiet. Zobacz zwycięski punkt Polek. Co za akcja! (wideo)

Polki w 6. kolejce Ligi Narodów Kobiet ograły Holenderki 3:1, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach. Ostatni w tym meczu punkt zdobyły po pięknej akcji. Zobaczcie sami!

Dawid Borek
Dawid Borek
siatkarki reprezentacji Polski kobiet Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski kobiet
Polki perfekcyjnie rozegrały pierwszego seta, zatrzymując rywalki na 13 punktach (25:13), w drugim Biało-Czerwonym powinęła się noga (25:27), ale na szczęście dwie kolejne części spotkania ponownie należały do drużyny Jacka Nawrockiego. W trzecim secie reprezentacja Polski wygrała do 20, a w czwartym - ostatnim - do 15.

Ostatni w całych zawodach punkt Polski wywalczyły po świetnej akcji, w której wykonały wielką pracę w obronie. Po lekkim plasie jednej z Holenderek, nasze reprezentantki niemal cudem wybroniły piłkę przed jej wylądowaniem na boisku, a kilka chwil później Malwina Smarzek wykonała zamykający to spotkanie atak.

Ostatnia akcja meczu Polska - Holandia (3:1):

Dzięki wygranej z Holandią, reprezentacja Polski zgarnęła bardzo cenny w kontekście awansu do Final Six komplet trzech punktów. Dla Polek było to piąte zwycięstwo z rzędu w Lidze Narodów Kobiet.

Liga Narodów Kobiet. Show polskich siatkarek trwa. Biało-Czerwone pokonały Holenderki za trzy punkty!

Czy spodziewałeś/aś się triumfów Polek z Holandią?