Kadra uniwersjadowa rozpoczęła misję Neapol. "Oby wszystko poszło zgodnie z planem"

WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Paweł Woicki
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Paweł Woicki

W Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczęły się przygotowania polskiej reprezentacji szykowanej na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu. To pierwsze duże wyzwanie trenerskiego duetu Paweł Woicki - Daniel Pliński.

W tym artykule dowiesz się o:

- Przygotowania do sezonu siatkarskiego zaczynają się mniej więcej w połowie sierpnia i od tego momentu ruszają ciągoty boiskowe, ale wcześniej skupiam się wyłącznie na pracy trenerskiej - odpowiedział Paweł Woicki, gdy pytaliśmy go o godzenie roli czynnego siatkarza z praca trenerską. Rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn, pełniący drugi rok z rzędu funkcję asystenta w reprezentacji Polski mężczyzn, otrzymał zadanie poprowadzenia kadry narodowej, która 5 lipca rozpocznie siatkarskie zmagania w ramach 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu.

Z Chemika Police na Mazowsze. Justyna Łukasik w DPD Legionovii Legionowo

Drużyna prowadzona przez Woickiego rozpoczęła przygotowania do turnieju w czwartek 6 czerwca w Nowym Dworze Mazowieckim. Na zgrupowaniu obecna była dwunastka powołanych graczy, choć pełna lista siatkarzy powołanych na Uniwersjadę liczy trzynaście nazwisk. To dlatego, że Piotr Łukasik poleciał wraz z pierwszą reprezentacją na turniej Ligi Narodów w Ningbo i dołączy do kadry uniwersjadowej po powrocie z Chin. - Mam nadzieję, że wszyscy w pierwszej kadrze będą zdrowi i nie dojdzie do sytuacji, które będziemy musieli wdrożyć jakiś plan awaryjny. Oby wszystko przebiegało tak, jak sobie założyliśmy - twierdził Woicki, którego zespół ma być przyszłościowym zapleczem dla reprezentacji Vitala Heynena.

Jak podaje portal pasja.azs.pl, uniwersjadowcom w przygotowaniach pomagają Marcin Janusz i Łukasz Kaczmarek, przewidziany do gry w kolejnych turniejach Ligi Narodów. Reprezentanci Polski trenowani przez Pawła Woickiego będą trenować w Nowym Dworze Mazowieckim do 15 czerwca, dwa dni później przeniosą się do Zakopanego, by od 23 do 30 czerwca przejść ostatni obóz szkoleniowy w Spale. 1 lipca studencka kadra odleci do Neapolu, a cztery dni później rozegra pierwsze spotkanie grupowe z Brazylią. Potem ich rywalami będą kadry Francji, Iranu i Kanady. W składzie na Uniwersjadę może się znaleźć dwunastu zawodników, dlatego sztab trenerski będzie musiał zrezygnować z usług jednego z powołanych graczy.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Bieniek wychwala Wilfredo Leona. "Super chłopak"

Ważną części sztabu trenerskiego Woickiego będzie jego asystent Daniel Pliński, dla którego będzie to pierwszy raz w roli trenera polskiej reprezentacji. - Nie wiem, czy długo trzeba go było przekonywać. O to trzeba pytać Daniela, bo to on ustalał szczegół ze związkiem swojej pracy z kadrą. Ale nie jest to człowiek, który stwarza niejasne sytuacje, jestem przekonany, że w jego wypadku decyzja była szybka. W kwestii sztabu szkoleniowego wszystko jest jasne. Co prawda mieliśmy problem z jego skompletowaniem i obsadzenie stanowiska fizjoterapeuty, ale ten problem już został rozwiązany - oznajmił rozgrywający olsztyńskiego AZS-u i asystent w kadrze Vitala Heynena. Wiadomo, że Woicki w najbliższy weekend (14-16 czerwca) będzie obecny w Iranie wraz z pierwszą kadrą Polski i w tym czasie z drużyną na Uniwersjadę będzie pracowała reszta jego współpracowników.

Nasi rodacy po raz ostatni brali udział w siatkarskich zmaganiach na Uniwersjadzie w 2013 roku w Kazaniu, zdobywając wtedy srebrny medal. Poza tym Polacy triumfowali na siatkarskiej Uniwersjadzie w 1991 roku, w 1993 zdobyli srebrny, a w 1959 roku brązowy medal.

PGE Skra Bełchatów będzie mieć nowego trenera przygotowania fizycznego. Eduardo Romero żegna się z klubem

Kadra reprezentacji Polski mężczyzn na Uniwersjadę (3-14 lipca):

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub.
Atakujący: Damian Domagała, Bartosz Filipiak.
Przyjmujący: Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Piotr Łukasik, Kamil Semeniuk.
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Jan Nowakowski.
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski.

Komentarze (0)