Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

"Lubi pierogi, bigos i schabowego". Andrzej Grzyb o polonizacji Leona

Agent Wilfredo Leona, Andrzej Grzyb, zdradził mediom, że siatkarz rodem z Kuby w quizie wiedzy o Polsce wśród naszych kadrowiczów, znalazłby się w... pierwszej trójce. - Z córką rozmawia w naszym języku - mówi menedżer zawodnika.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Wilfredo Leon Newspix / Łukasz Krajewski / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Były reprezentant Kuby w siatkówce, Wilfredo Leon, w sobotę zadebiutował w kadrze Polski w meczu towarzyskim z Holandią. Agent zawodnika, Andrzej Grzyb, w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział, jak bardzo siatkarz się spolonizował po opuszczeniu swojego rodzinnego kraju.

- Mówi po polsku, nawet rodzice mają do niego trochę pretensji, bo z córką rozmawia w naszym języku. Boją się, czy Natalia pozna w ogóle hiszpański. Uwielbia kuchnię teściowej, chętnie je wszystko co typowo polskie, czyli pierogi, bigos i schabowego - zdradził Grzyb.

Menedżer Leona podkreślił, że tylko w jednej "kategorii" jego klient nie jest prawdziwym Polakiem. - Co do napojów z procentami, to tu może jest Polakiem w nieco mniejszym stopniu... Wódka to nie jego klimat, chociaż Rosjanie mocno kiedyś nad nim pracowali. Lubi czasem wypić małe piwo czy jakieś winko i tyle - przyznał z humorem.

ZOBACZ: Siatkówka: Polska - Holandia. Apel Wilfredo Leona: Kto mnie nie chce w kadrze, niech wyłączy TV i nie czyta gazet >>

Grzyb zapewnił też, że Kubańczyk z polski paszportem ma ogromną wiedzę o naszym kraju. Dobrze zna geografię i historię Polski. - Twierdzę, że gdyby startował w quizie wiedzy o Polsce wśród kadrowiczów, znalazłby się w pierwszej trójce - podsumował na łamach tabloidu.

Przypomnijmy, że Leon otrzymał polskie obywatelstwo 14 lipca 2015 r. Nad Wisłą sportowiec poznał dziennikarkę Małgorzatę Gronkowską, z którą w 2016 r. wziął ślub.

ZOBACZ: Polska siatkówka może zdominować świat tak, jak kiedyś Brazylia. Nie zepsujmy tego >>

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak nie ma wątpliwości. "Musimy zakwalifikować się na igrzyska i odegrać na nich kluczową rolę"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×