KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Onico złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości. Powodem niewypłacalność

Zarząd spółki Onico, właściciela klubu PlusLigi z Warszawy, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Powodem takiej decyzji jest niewypłacalność.

Dawid Borek
Dawid Borek
siatkarze ONICO Warszawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa
O problemach finansowych Onico było słychać już od pewnego czasu. 1 sierpnia zarząd spółki złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, wnosząc jednocześnie o wstrzymanie jego rozpoznania do czasu prawomocnego orzeczenia w sprawie ewentualnego otwarcia postępowania sanacyjnego.

"Okolicznościami uzasadniającymi złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości Emitenta jest niewypłacalność w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy Prawo Upadłościowe, tj. utrata zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych" - czytamy w komunikacie Onico.
Pod koniec lipca banki Alior Bank i ING Bank Śląski wypowiedziały Onico umowy kredytowe, BNP Paribas wezwał natomiast spółkę do całkowitej spłaty wierzytelności w kwocie ponad 8 mln dolarów. Do tego doszedł drastyczny spadek akcji Onico na rynku New Connect (o 40 procent, do najniższego poziomu od 2011 roku - 5,50 zł).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skoczysz tak wysoko jak Ronaldo? Niezwykły challenge!
Co dalej z ONICO Warszawa? Około dwa tygodnie temu rzecznik prasowy - Maciej Prusiński - przekazał naszemu portalowi w oficjalnym komunikacie, iż "informacje, które pojawiły się w domenie publicznej nie dotyczą działalności klubu i dokładamy wszelkich starań, aby nie miały wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd ONICO Warszawa", podkreślając niezależność obszaru sportowego i działań klubu ONICO Warszawa od ONICO S.A.

Z naszych informacji wynika jednak, że menedżerowie niektórych zawodników ONICO Warszawa szukają dla siatkarzy nowych pracodawców. Miasto Warszawa jest gotowe wspomóc siatkarskie ONICO kilkoma milionami złotych, ale to nie zaspokoi potrzeb drużyny, która jest warta zdecydowanie więcej niż w sezonie 2018/2019.

Onico to warszawska spółka, będąca jednym z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami.

Zobacz także:
Mocne słowa Andrzeja Grzyba na temat systemu licencyjnego. "Po Szczecinie nie wyciągnięto żadnych wniosków"
Nie tylko WIlfredo Leon. Kubańczyk David Fiel wiąże przyszłość z Polską

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • MarcNeutral Zgłoś komentarz
  Allez - ależ się Tobie trafił rozmówca-moher ;)
  • Xavi93 Zgłoś komentarz
   ehhh szkoda bo mieli bardzo dobry zespół o mały włos i mieliby ogromne szanse na złoto ale cóż może się uratują ;) chętnie bym zobaczył w JW Kwolka i Wronę/Nowakowskiego
   • skandal10 Zgłoś komentarz
    Anastasi i Nowakowski jakiegoś pecha przynoszą czy co:)
    • Nyctereutes Zgłoś komentarz
     Onico to jeden z wielu przykładów polityki niedouczonych a chciwych sukcesu menadżerów biznesu. Przypomina to powiedzenie "Jak ja mówię że piję to piję jak ja mówię że płacę to
     Czytaj całość
     tylko mówię" Panowie z zarządu Onico wstyd.
     • Danonek Zgłoś komentarz
      Sytuację z Onico to bardziej bym porównywał do sytuacji z Gdańskim Lotosem wcześneij, a nie ze Stocznią gdzie tam w ogóle nigdy nie było pieniędzy. W obu przypadkach największy sponsor
      Czytaj całość
      nagle ma problemy i się wycofuje co może zdarzyć się w każdej dyscyplinie sportu, takiego czegoś nie da się przewidzieć.
      • maybach dla bidula Zgłoś komentarz
       I kolejny raz wydaje sie wiecej niz sie ma?
       • Trefl Gdańsk Zgłoś komentarz
        Co za wstyd. Z całym szacunkiem dla Gumy za jego dokonania siatkarskie, ale jeśli chodzi o prezesowanie, to słabo to wygląda. Pamiętam jak w pierwszym wywiadzie mówił, że absolutnym
        Czytaj całość
        priorytetem jest znalezienie sponsora tytularnego dla pań i uniknięcie sytuacji że stocznią. Tymczasem sponsora nadal brak, ale za chwilę Onico podzieli los stoczni. Brawo za uszczelnienie systemu licencyjnego, poprawiony jak nigdy! Tylko niech potem nikt się nie dziwi,że największe gwiazdy wolą grać we Włoszech, aniżeli w jedynie snujących mocarne plany, niektórych polskich klubach.
        • __Oko__ Cyklonu Zgłoś komentarz
         Czyżby powtórka z rozrywki jak to było ze Stocznią?
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×