Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowe twarze w Cuprum Lubin. Marcelo Fronckowiak współpracować będzie z rodakiem

Przed sezonem 2019/2020 doszło do zmian w sztabie szkoleniowym Cuprum Lubin. Do ekipy z Dolnego Śląska dołączają odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Guilherme Pereira Barriel i nowy statystyk - Adam Tołoczko.
Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Materiały prasowe / Wojtek Borkowski, plusliga.pl / Marcelo Fronckowiak, trener Cuprum Lubin

Jak już informowaliśmy wcześniej, na stanowisku pierwszego szkoleniowca obeszło się bez zmian. W sezonie 2019/2020 trenerem Miedziowych będzie Marcelo Fronckowiak, a jego asystentem Rainer Vassilijev. 

Czas na nowe twarze. Nowym trenerem przygotowania fizycznego został Guilherme Pereira Barriel, który pracuje także w sztabie brazylijskiej kadry U-19. Drużyna ze stolicy polskiej miedzi powitała również statystyka, Adama Tołoczko.

- Myślę, że udało nam się skompletować bardzo fajny sztab szkoleniowy. Wszyscy mają duże doświadczenie w walce o najwyższe cele i rozgrywki. Nasz nowy trener przygotowania fizycznego Guilherme pracuje jednocześnie z kadrą U19. Ma ogromne doświadczenie, które zdobył pracując z brazylijskiej Superlidze. Pracowaliśmy razem przez trzy sezony, więc wierzę, że wniesie świeży powiew do naszej drużyny, bo jest świetnym specjalistą - zdradza w wywiadzie dla strony klubowej Cuprum, Marcelo Fronckowiak.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen skomentował wygraną z Francją. "To tylko jeden mecz. Nie mamy jeszcze kwalifikacji"


- Rainer Vassilijev wie bardzo dużo o naszych zawodnikach, o rozgrywkach PlusLigi, i o siatkarzach, którzy w niej występują. Ma doświadczenie na arenie międzynarodowej, które bardzo nam pomagało w ubiegłym sezonie. Jestem szczęśliwy, że zostaje w Cuprum Lubin. Jest młodym trenerem, który ma olbrzymią szansę, by być wielkim szkoleniowcem w przyszłości. Wszystko, co pokazał mi w ubiegłym sezonie, kiedy był dla mnie dużym wsparciem, pokazało, że jest niezwykle ważnym elementem dla naszej drużyny - wylicza Fronckowiak.

Za dobrą formę Cuprum Lubin odpowiadać będzie już piąty rok Mateusz Kowalik, który współpracuje z reprezentacją Polski. - Jestem pewien, że Mateusz Kowalik zdobędzie podczas ME więcej doświadczenia i pewności siebie, a wszystko czego się nauczy pomoże naszej drużynie w kolejnym sezonie. Jestem szczęśliwy, że będzie z nami taki profesjonalista, który tego co robi nie traktuje jedynie, jak pracę, ale jest to dla niego pasja. Mateusz kocha to co robi, kocha nasz klub i miasto i daje dużo od siebie całej drużynie - przyznaje Brazylijczyk.

- Ostatnim elementem naszej układanki jest nowy statystyk. Adam Tołoczko jest byłym zawodnikiem, o którym słyszałem same dobre opinie. Chciał bardzo dołączyć do naszego zespołu, był niezwykle zmotywowany, by tworzyć z nami nową jakość. Wierzę, że wprowadzi do Cuprum Lubin dużo jakości i będzie doskonałym uzupełnieniem naszego sztabu - kończy trener Miedziowych.

Sztab szkoleniowy Cuprum Lubin na sezon 2019/2020:

Marcelo Fronckowiak - pierwszy trener
Rainer Vassiljev - drugi trener
Guilherme Pereira Barriel - trener przygotowania fizycznego
Adam Tołoczko - statystyk
Mateusz Kowalik - fizjoterapeuta

---> Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Paweł Zatorski: Dzisiaj był ogień 
---> Francuskie media: Polska położyła kres marzeniom olimpijskim

Czy Cuprum Lubin zaskoczy w sezonie 2019/2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×