Mistrzostwa Europy siatkarek. Polska - Włochy. Davide Mazzanti szuka pozytywów po przegranej. "Dwa sety były doskonałe"

Reprezentacja Włoch niespodziewanie przegrała w meczu mistrzostw Europy z Polską 2:3. Mimo to trener włoskiej drużyny szuka pozytywów w grze swojej drużyny.

Łukasz Witczyk
Davide Mazzanti WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Davide Mazzanti
Porażka z reprezentacją Polski kobiet była dla Włoszek pierwszą na mistrzostwach Europy. Włoska drużyna uległa 2:3, ale mimo to zakończyła fazę grupową na pierwszym miejscu. W grze rywalek Biało-Czerwonych było sporo niedokładności i błędów, ale trener Davide Mazzanti skupia się głównie na pozytywach w poczynaniach swoich podopiecznych.

- Bilans pozostaje dodatni. Zakończyliśmy rywalizację na pierwszym miejscu w grupie. Jednak z punktu widzenia czwartkowego spotkania z Polską, to na początku cierpieliśmy. Musimy jednak patrzeć na pozytywne rzeczy: w dwóch setach zagraliśmy doskonałą siatkówkę - powiedział Mazzanti, którego cytuje serwis sportface.it.

Problemem we włoskiej reprezentacji było przyjęcie zagrywek Polek i zmiana płynności gry. - Moim zdaniem nie udało nam się tego zrobić na odpowiednim poziomie - dodał szkoleniowiec reprezentacji Włoch, która w 1/8 finału mistrzostw Europy zmierzy się w Bratysławie ze Słowacją.

Porażka z Polkami nie psuje atmosfery we włoskiej kadrze. Zespół Mazzantiego jest jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu mistrzostw Europy. - Polska wprowadziła niewielkie zmiany w taktyce, a my przygotowaliśmy coś innego. Znalezienie odpowiednich środków zaradczych zajęło trochę czasu. Dołożyliśmy wszelkich starań, by dobrze odbierać zagrywki - przekazał Mazzanti.

Czy spodziewałeś się, że reprezentacja Polski wygra mecz z Włoszkami?