LŚ grupa D: Finowie po raz trzeci lepsi od Wenezuelczyków

Grupową rywalizację z Wenezuelą Finowie zakończyli mocnym uderzeniem. Trudne zagrywki, silne ataki i bardzo dobra gra w obronie pozwoliły Skandynawom na szybką wygraną z południowoamerykańskim rywalem. Dzięki zwycięstwu za 3 punkty zespół Mauro Berruto umocnił się na 2. pozycji w tabeli grupy D.

W tym artykule dowiesz się o:

Finlandia - Wenezuela 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

Finlandia: Mikko Esko, Matti Hietanen, Olli Kunnari, Mikko Oivanen, Matti Oivanen, Jukka Lehtonen, Pasi Hyvärinen (libero) oraz Olli-Pekka Ojansivu

Wenezuela: Andy Rojas, Luis Diaz, Ivan Marquez, Thomas Ereu Juan Carlos Blanco, Freddy Cedeno, Joel Silva (libero) oraz Ronald Mendez, Carlos Luna

Finowie zaczęli spotkanie od wypracowania lekkiej przewagi. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 8:6 i dwa oczka więcej utrzymywali na kolejnym czasie. Obie ekipy dobrze spisywały się w ataku, jednak Wenezuelczycy ustępowali Finom w przyjęciu. Mieli też więcej problemów na zagrywce. Dobre rozegranie Mikko Esko i kilka jego zaskakujących rywali ataków pozwoliło reprezentacji gospodarzy triumfować w pierwszej partii i wygrać ją 25:21.

Przez cały drugi set obie rywalizujące ze sobą reprezentacje odskakiwały sobie na jeden-dwa punkty. Dopiero kiedy Finowie prowadzili 21:19, zdobyli dwa kolejne oczka i zrobiło się 23:19 dla drużyny gospodarzy. Wenezuelczycy jednak przypomnieli sobie, ze moga grać z Finami jak równy z równym i zdobyli kolejno cztery punkty, wyrównując stan rywalizacji (23:23). Środkowy Finlandii Jukka Lehtonen atakiem zdobył 24. punkt, a partię blokiem zakończył Mikko Oivanen.

Trzecia odsłona niczym nie różniła się od dwóch poprzednich. Reprezentacja Finalndii wypracowała sobie dwupunktowe prowadzenie, na pierwszą przerwę techniczną schodząc z prowadzeniem 8:6. Na drugiej przerwie technicznej sytuacja się odwróciła i to Wenezuelczycy prowadzili dwoma punktami. Od stanu 18:18 Finowie przystąpili do zdecydowanego natarcia, pozwalając rywalom zdobyć jeszcze tylko jeden punkt. Gospodarze wygrali ostatnią partię 25:19 i mecz 3:0.

Najlepiej w spotkaniu spisywał się Mikko Oivanen, który zdobył 21 punktów. W drużynie rywala najlepiej punktującym okazał się Luis Diaz z 18 oczkami na koncie (w tym 8 zdobytych w pierwszej partii).

Trzecim triumfem nad reprezentacją Wenezueli Finowie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli grupy D. Wenezuelczycy zajmują 4. miejsce z jednym zwycięstwem na koncie i równą Polakom liczbą punktów.