Mistrzostwa Europy siatkarzy czas zacząć! Terminarz pierwszego dnia turnieju

W czwartek 12 września startują zmagania siatkarzy o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Pierwszego dnia rywalizacji w fazie grupowej zmierzą się ze sobą m.in. reprezentacje Francji i Rumunii oraz Rosji i Turcji.

Beata Kacperska
Beata Kacperska
reprezentacja Francji siatkarzy WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: reprezentacja Francji siatkarzy
Na ten moment czekali wszyscy sympatycy siatkówki w Europie. Po niedawno zakończonych potyczkach wśród pań, 12 września rozpoczną się mistrzostwa Starego Kontynentu, w których rywalizować będą panowie. Wiadomo już, że zapiszą się one w historii dyscypliny. Po raz pierwszy gospodarzami tego turnieju będą bowiem cztery państwa - Belgia, Francja, Holandia i Słowenia.

W pierwszej fazie ME rywalizacja między 24 drużynami będzie toczyć się w czterech grupach. Każda z nich będzie dążyć do tego, by wystąpić w wielkim finale turnieju, który zostanie rozegrany 29 września w Paryżu.

Czytaj także: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Aleksander Śliwka: Znamy swoją wartość. Nikogo się nie boimy

Pierwszego dnia imprezy, tj. w czwartek 12 września, do walki przystąpią drużyny, które znalazły się w grupach A i C. Jako pierwsze na boisko we francuskim Montpellier wybiegną reprezentacje Bułgarii i Grecji (godz.14:15), które zainaugurują rywalizację w grupie A. W kolejnym meczu w tym mieście zmierzą się ze sobą zespoły z Portugalii i z Włoch (godz. 17:15). Na zakończenie dnia w hali w Montpellier wystąpi jeden ze współgospodarzy turnieju - reprezentacja Francji, która o pierwsze punkty na ME powalczy ze zdecydowanie niżej notowaną ekipą z Rumunii (godz. 20:45).

Równolegle pierwsze spotkania na turnieju zostaną rozegrane w ramach rywalizacji w grupie C. Kibice zgromadzeni w hali w stolicy Słowenii, Lublanie, będą mieli okazję obserwować w grze m.in. drużynę broniącą tytułu mistrza Europy, czyli reprezentację Rosji, która zagra z zespołem z Turcji (godz. 14:30). Potem po przeciwnych stronach siatki staną narodowe drużyny Finlandii i Macedonii (godz. 17:30). W ostatnim meczu pierwszego dnia zmagań w grupie C wystąpi kolejny z gospodarzy tegorocznych ME - reprezentacja Słowenii, która przed własną publicznością zagra z ekipą z Białorusi (godz. 20:30).

Czytaj także: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Na początek 5 meczów w 7 dni! Terminarz reprezentacji Polski

Terminarz ME siatkarzy - dzień pierwszy (12 września br.):

Grupa A (Montpellier, Francja):

14:15 Bułgaria - Grecja
17:15 Portugalia - Włochy
20:45 Francja - Rumunia

Grupa C (Lublana, Słowenia):

14:30 Turcja - Rosja
17:30 Finlandia - Macedonia
20:30 Słowenia - Białoruś

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarek. Natalia Mędrzyk: Brakowało nam niestety rytmu. Miejsce w czwórce i tak jest cenne
Czy Rosja obroni tytuł mistrza Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×