LSK: Marta Wójcik nie zagra w ŁKS-ie Commercecon Łódź. Zdrowie jest najważniejsze

Osiem razy w minionym sezonie zostawała MVP meczów Ligi Siatkówki Kobiet. Z ŁKS-em Commercecon Łódź, którego była kapitanem, sięgnęła po mistrzostwo kraju. Teraz niestety musi zrobić przerwę. Marta Wójcik zdecydowała się na odpoczynek od sportu.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Marta Wójcik WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Marta Wójcik
Pochodząca z Piotrkowa Trybunalskiego rozgrywająca w latach 2003-2006 zdobyła cztery medale mistrzostw Polski, w tym jeden złoty, w barwach Winiar Kalisz. W kwietniu tego roku po 14 latach ponownie sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski, tym razem w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, do którego powróciła po dwóch dekadach.

Sprawdź także: Marlena Kowalewska: To jeszcze nie jest nasz czas

Szykowała się nie tylko do kontynuacji gry w klubie, ale i do sezonu reprezentacyjnego, bo otrzymała od trenera Jacka Nawrockiego powołanie do kadry. Na zgrupowaniu badania wykazały jednak, że podczas sezonu ligowego zawodniczka przeszła bezobjawowe zapalenie mięśnia sercowego, co stanowiło efekt powikłań po przeziębieniu. - Po analizie wyników wiadomo już, że na tę chwilę mój stan jest poważny i nie możemy ryzykować - mówiła pod koniec maja.

Przerwa początkowo miała wynieść kilka tygodni. Zakładano, że jeszcze w lipcu zdoła wrócić do gry, ale - po konsultacjach lekarskich - okazało się, że Marta Wójcik musi zrobić sobie dłuższą przerwę od zawodowego sportu i tym samym nie będzie mogła występować w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź w przyszłym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Paweł Zatorski narzeka na kalendarz rozgrywek. "Co roku działacze nam to fundują. Balansujemy na krawędzi ryzyka"

"Wszyscy bardzo żałujemy, że w tym sezonie nie zobaczymy Marty na parkiecie. Wierzymy jednak, że nie powiedziała jednak jeszcze ostatniego słowa" - czytamy w komunikacie od klubu.

- Do końca wierzyłam, że przedłużające się problemy zdrowotne nie zakłócą mojego powrotu na boisko. Niestety nie otrzymałam zgody na wyczynowe trenowanie. Tym samym nie będę mogła razem z dziewczynami bronić mistrzowskiego tytułu - powiedziała Wójcik - Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie i wiarę w mój powrót do gry. To był ciężki, ale jednocześnie piękny rok. Takich emocji i energii życzę ŁKS-owi i w tym sezonie. Do zobaczenia! - dodała.

Klub będzie więc poszukiwał zawodniczki na pozycję rozgrywającej. Początkowo mówiło się o zawodniczce z Turcji, ale teraz - według nieoficjalnych informacji - trwają rozmowy z siatkarką z USA.

Czy ŁKS Commercecon Łódź zdobędzie medal w nadchodzącym sezonie LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×