Marta Wójcik: Na tę chwilę mój stan jest poważny i nie możemy ryzykować

Miniony sezon był dla Marty Wójcik niezwykle udany. Doświadczona rozgrywająca, która poprowadziła ŁKS Commercecon Łódź do tytułu mistrza Polski, doczekała się powołania do kadry. Problemy zdrowotne uniemożliwiają jej jednak występy w reprezentacji.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Marta Wójcik WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Marta Wójcik
Informacje na temat problemów zdrowotnych doświadczonej rozgrywającej podał na swoim twitterowym profilu dziennikarz Polsatu Sport Adrian Brzozwoski. Według pierwszych doniesień badanie miało wykazać u zawodniczki problem z zapaleniem mięśnia sercowego. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" doświadczona siatkarka wyjaśniła dokładnie na czym polega jej kłopot.

- Mój lekarz, pan doktor Robert Pietruszyński z Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi był zaniepokojony faktem, że ktoś bez konsultacji z nim pozwolił sobie opublikować taką informację. W czasie kilku naszych spotkań rzeczywiście padło sformułowanie "zapalenie mięśnia sercowego", z tą jednak różnicą, że... ja już je przebyłam. Mój organizm przetrwał to zapalenie zupełnie bezobjawowo, nawet nie wiadomo dokładnie, kiedy to się stało - powiedziała Marta Wójcik.

Liga Narodów Kobiet. Malwina Smarzek: Przegrałyśmy bardziej ze sobą, niż z Włoszkami

- Po analizie wyników wiadomo już, że na tę chwilę mój stan jest poważny i nie możemy ryzykować Cieszę się, że ktoś to u mnie zauważył i że nie zagram kolejnego spotkania z ryzykiem, że w jego trakcie lub po, mogłoby dojść do tragedii - dodała doświadczona siatkarka.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Bednorz o wyjeździe do Włoch. "Jestem mocny psychicznie. W wielu elementach zrobiłem postęp"

Dla 37-latki obecny sezon mógł być szczególny. Po wielu latach przerwy, wychowanka Skry Bełchatów została powołana do drużyny narodowej. Trener Jacek Nawrocki docenił w ten sposób spory wkład, jaki zawodniczka miała w wynik osiągnięty przez ŁKS Commercecon Łódź w rozgrywkach LSK. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak czy i kiedy Marcie Wójcik dane będzie ponownie wystąpić w biało-czerwonych barwach.

Liga Narodów Kobiet. Dwa oblicza polskich siatkarek w meczu z Włochami. "Od trzeciego seta grałyśmy dużo lepiej"

-  Gdyby nie to, że zostałam powołana do reprezentacji, mogłoby się okazać, że w ogóle bym się o mojej chorobie nie dowiedziała - powiedziała doświadczona rozgrywająca w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". -  Moja przypadłość nie jest związana z żadnym zabiegiem ani z podawaniem medykamentów. To jest kwestia regeneracji organizmu, dlatego trudno powiedzieć, czy potrwa to miesiąc czy dwa. Liczę, że jeszcze w tym sezonie kadrowym wrócę do pełnego treningu, bo na razie mogę wykonywać tylko określone ćwiczenia.

Dla reprezentacji Polski siatkarek obecny sezon będzie wyjątkowo wymagający. Zespół czeka bowiem walka o utrzymanie w rozgrywkach Ligi Narodów Kobiet, a także batalia o kwalifikację olimpijską i mistrzostwo Europy.

Czy Marta Wójcik w trwającym sezonie zdoła wystąpić w barwach reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×