Mistrzostwa Europy siatkarzy: Rosja męczyła się w meczu z Białorusią

Rosja zwycięża w ME siatkarzy, ale robi to na razie w mało przekonujący sposób. W wygranym 3:1 meczu z Białorusią ponownie straciła seta. Takich kłopotów nie miała Turcja, która pokonała 3:0 Macedonię Północną.

radość siatkarzy reprezentacji Rosji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość siatkarzy reprezentacji Rosji
Rosja odniosła drugie zwycięstwo 3:1 w ME 2019. W pierwszym dniu turnieju nie potrafiła bezproblemowo wypunktować Turcji i nie zapobiegła zwycięstwu przeciwnika w drugim secie. W piątek była powtórka z rozrywki. Rosja ponownie zgubiła partię z nisko notowanym przeciwnikiem. Tym razem potknęła się w pierwszej odsłonie. Białoruś wygrała ją 25:23 i zrobiło się interesująco.

Faworyt zmobilizował się, kiedy jego sytuacja skomplikowała się. Nie stracił punktu, ale jego zwycięstwo i tak było mało przekonujące. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo mieli problem z wejściem na wysokie obroty. Po trzech setach Rosja miała mniej niż 50 procent pozytywnego przyjęcia i skuteczności w ataku. Tak naprawdę dopiero czwarta partia była pokazem wyższości obrońcy trofeum nad zespołem, który nigdy nie wygrał meczu w mistrzostwach Europy. Zakończyła się ona wynikiem 25:10.

Macedonia Północna debiutuje w mistrzostwach Europy. Jej przywitanie z turniejem tej rangi jest szorstkie. Siatkarze z Bałkanów przegrali w czwartek 1:3 z Finlandią i w piątek 0:3 z Turcją. W konfrontacji z zespołem znad Bosforu dostali lanie 13:25 w trzecim secie. Lepszą drużynę poprowadził do zwycięstwa Adis Lagumdzija, który zdobył 19 punktów przy 58 procentach skuteczności w ataku. Lider Turcji popisał się trzema asami serwisowymi.

Białoruś - Rosja 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 10:25)

Białoruś: Marozau, Ciuszkiewicz, Kukliński, Busel, Udrys, Czarapowicz, Zabarouski (libero) oraz Radziuk, Antanowicz, Szmat, Burau, Miśkiewicz, Kurasz

Rosja: Jakowlew, Poletajew, Semyszew, Muserski, Butko, Kliuka, Gołubew (libero) oraz Kobzar

Macedonia Północna - Turcja 0:3 (20:25, 23:25, 13:25)

Macedonia: Milev, Madjunkov, Gjorgiev, Ljaftov, Nikolov, Despotovski, Angelovski (libero) oraz Milkov, Andonov, Mihailov

Turcja: Gungor, Karasu, Lagumdzija, Gulmezoglu, Ulu, Keskin, Mert (libero) oraz Unver, Savas, Gunes